Mahalli idareler görevde yükselme sınav sonuçları

Mahalli idareler görevde yükselme sınavı 24 Eylül 2017 günü yapıldı. Mahalli idareler görevde yükselme sınav sonuçlarının daha önceden 9 Ekim 2017 günü açıklanacağı duyrulmuştu. Ancak Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü sınav sonuçlarını açıkladı.

Sınav Sonuçlarını Görmek İçin Lütfen Tıklayın.

Mahalli idareler görevde yükselme sınav kılavuzu

Mahalli İdareler Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik kapsamında, 2017 yılında yapılacak mahalli idareler personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının aşağıdaki usul ve esaslar dâhilinde yürütülmesi uygun görülmüştür.
1.    Mahalli idareler, Yönetmeliğin 11 inci maddesindeki esaslara uygun olarak (Şubat ayının sonuna kadar) görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına tabi tutmak istediği personelin niteliklerini ve sayısını valiliklere bildireceklerdir. Valiliklere gelen başvurular,  tek liste halinde en geç 15 Mart 2017 tarihine kadar Bakanlığımıza gönderilecek ve listeler Bakanlığımızca birleştirilerek sınavı yapacak kuruma bildirilecektir. 
2. Mahalli idareler personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecektir. 
3. Mahalli idareler personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına Valiliklerin Bakanlığımıza göndereceği listelerde yer alan personel katılabilecektir. 
4.  Kayıt İşlemleri: 
a)    Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler e-Sertifika Programına kayıtlar 05.06.2017 – 23.06.2017 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecektir:
b)     Adaylar, http://esertifika.anadolu.edu.tr adresinde kayıt başvuru formunu dolduracaklar, fotoğraflarını sisteme yükleyecekler ve başvuru formunun doğruluğunu onaylayacaklardır.
c)    Adaylar, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler e-Sertifika Programına katılım ücreti olan 100 TL’yi kayıt başvuru formunda belirtilen banka hesabına yatıracaklardır.
5.Adaylar, sınav giriş belgelerini, 18.09.2017 tarihinden itibaren http://esertifika.anadolu.edu.tr adresinden çıktı alarak temin edecekler ve sınav sırasında yanlarında bulunduracaklardır. 
6. Adaylar, 24.09.2017 tarihinde tek oturumda kayıtlı oldukları sınav konularından görevde yükselme sınavına gireceklerdir. Sınav çoktan seçmeli test usulü ile yapılacaktır. Sınav süresi 90 dakika olup, sınavda her dersten 20’şer soru olmak üzere toplam 60 soru sorulacaktır.
7. Adaylar, 24.09.2017 tarihinde tek oturumda kayıtlı oldukları sınav konularından unvan değişikliği sınavına gireceklerdir. Sınav çoktan seçmeli test usulü ile yapılacaktır. Sınav süresi 90 dakika olup, sınavda her dersten 20’şer soru olmak üzere toplam 60 soru sorulacaktır. 
8. Sınavlar, 81 ilde düzenlenecek olup, adaylar kayıt başvurusu sırasında tercih etmiş oldukları merkezde sınava gireceklerdir.

     9. Sınav notları Anadolu Üniversitesi tarafından 09.10.2017 tarihinde adaylara internet üzerinden duyurulacak ve aynı hafta içinde Bakanlığa iletilecektir. Adayların görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav sonuçları İçişleri Bakanlığı tarafından 23.10.2017 tarihinden itibaren duyurulacaktır.
    10.Sınavların Yönetmelik hükümlerine uygun olarak yürütülebilmesi için; mahalli idarelerde teşkil edilen sınav kurullarının, sınav açılan kadro unvanlarına yapılan başvuruları; eğitim, hizmet süresi, kadro derecesi ve benzeri hususları dikkate alarak değerlendirmesi gerekmektedir.
Konunun il özel idaresi, iliniz dahilindeki belediyeler ve bu idarelerin bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlara bildirilmesini, mahalli idareler personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı ile ilgili iş ve işlemlerin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden yürütülmesi için gerekli planlama ve koordinasyonun Valiliğinizce yapılmasını ve görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına katılacakların ayrı olmak ve birleştirilmiş liste halinde (excel formatında) hazırlanarak öncelikle mahalli.personel@icisleri.gov.tr adresine e-posta yoluyla, üzerinde mutabakat sağlandıktan sonra da e-içişleri ve posta yoluyla Bakanlığımıza iletilmesi hususunda;
Bilgi ve gereğini önemle rica ederim.

 

2017 YILI SINAV TAKVİMİ 
İnternetten kayıt başvuruları    05.06.2017 - 23.06.2017
Sınav giriş belgelerinin internetten yayınlanması    18.09.2017
Sınav tarihi    24.09.2017 
Sınav sonuçlarının internetten duyurulması     09.10.2017 haftası
Sınav sonuçlarının Bakanlığa bildirilmesi    09.10.2017 haftası
Sınav sonuçlarının Bakanlıkça duyurulması    23.10.2017
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
FEZA 10 ay önce

2016 YILI SINAV SONUÇLARINI YAYINLAMANIZ ÇOK YERİNDE OLMUŞ, HARİKASINIZ, BU SAYEDE KULAK İÇİNDEKİ ÖRS VE ÇEKİÇ YOĞUN BİR MESAİ YAPABİLİR TAHMİNİMCE..!