Öne Çıkanlar bestemsu özdemir sevgilisi kim hollanda türkiye krizi memur olma fırsatı Nazofarenks kanseri ufak tefek cinayetler oya kimin evini kırıp döküyor

Sürücü belgesi almaları zorunlu olmasada trafik kurallarına göre bisiklet sürücülerinin en az kaç yaşını bitirmiş olmaları gerekir?

Sürücü belgesi almaları zorunlu olmasada trafik kurallarına göre bisiklet sürücülerinin en az kaç yaşını bitirmiş olmaları gerekir?

Bisiklet kullanma yaşı kaçtır?

Cevap: 11

Karayolları Trafik Kanunu'nun 37'nci maddesine göre 11 yaşında olması gerekiyor.

Madde 37 – Sürücü belgesi almaları zorunlu olmamakla beraber; Bisiklet kullananların 11, motorsuz taşıtları kullananlar ile hayvan sürücülerinin 13 yaşını bitirmiş olmaları,bedensel ve ruhsal bakımdan sağlıklı bulunmaları zorunludur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.