Migros Carrefoursa kurbanlık paket dana ve koyun satış fiyatları ne kadar 2017

Kurbanı, Etin Uzmanından Alın!

Kurbanlıklarda her yıl olduğu gibi bu yılda bol seçenek, bol taksit Migros'ta sizi bekliyor...

Migros, Her sene kurban bayramında satışa sunduğu Kurban kolilerinde Money Card'a özel indirim ve 9 taksit fırsatı sunuyor. Kurbanlık almak isteyenler Migros mağazalarından sipariş formu doldurarak, "www.sanalmarket.com.tr" üzerinden online başvuru yaparak veya 444 10 44 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattını arayarak sipariş verebiliyor.

Migros bu yılda müşterilerine Üç farklı kurban seçeneği sunuyor. Koç 12 kg , Koç 16 Kg  ve Dana 1/7 hisse 18 kg (kemiksiz et). Money Bonus ile Kurban alımlarınızda ise 75 TL İndirim fırsatı sizi bekliyor.

Money Bonus Kredi kartınız ile 75 TL indirim kazanmak için Kurban ödemenizi yapmadan önce "MONEY" yazarak 3340'a SMS göndermeniz gerekmektedir. Kampanya 31 Ağustos 2017 tarihine kadar geçerli olup, bir müşteri kampanyadan en fazla 225 TL indirim alabilir.

MİGROS KURBAN SÜRECİ
• Ülkemizin dört bir yanındaki yetiştiricilerden, kurbanlık vasıflarını taşıyan kurbanlıklar, veteriner hekimler tarafından özenle seçilir ve satın alma işlemi gerçekleşir.
• Tüm kurbanlıklar yerli besidir. Kurban kesimlerimiz; yasal mevzuat ve standartlarımıza uygun, onaylı kesimhanelerde, bayram namazını takiben, İslami kurallara uygun olarak, vekalet alınarak ve noter huzurunda yapılır.
• Kurban vekaletini, Migros mağazalarından ya da www.sanalmarket.com.tr üzerinden kurban satışı esnasında yazılı olarak alınır.
• Kurbanınızın derisi, adınıza hayır kurumuna bağışlanır, bağış makbuzu koli içinde size ulaştırılır. 
• Satın aldığınız kurbanlarınızı: seçtiğiniz mağazamızdan kendiniz teslim alabilir, adresinize teslim ettirebilir veya hayır kurumlarına bağışlayabilirsiniz.

Kurbanlıklarınız CarrefourSA Güvencesinde!

CarrefourSA her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban bayramı yaklaşırken paketli kurban satışına başladı. CarrefourSA bu yıl 14 kg Keçi Kurbanlık Paketi, 16 Karaman Koç Kurbanlık Paketi, 16 kg Kıvırıcık Koç Kurban Paketi ve 18-20 kg arası 1/7 hisseli Büyük Baş Kurbanlık satışı yapmaktadır.

Axess, Garanti Bonus, Cardfinans, Maximum, Paraf ve World kartlar ile vade farksız 9 taksit imkanı  ve kurban paketlerinden alan müşterilerine Sprite, Coca Cola veya Fuse Tea 1 lt içeceklerinden birini hediye edecektir.

Koli Kurban Kesim Günü
1 - 3 Eylül 2017

Canlı Kurban Kesim Günü
1- 3 Eylül 2017

Canlı ve Kurbanlık Koli Satışlarında;
• Özel seçilmiş kurbanlıklar
• Hijyenik ve İslami usullere uygun kesim
• Veteriner hekimi kontrolü

İNTERNETTEN SİPARİŞ
carrefoursa.com üzerinden isterseniz adresinize teslim kurban siparişi verebilir, isterseniz de internet üzerinden ödemesini yaparak marketlerden teslim alabilirsiniz. Adrese teslim kurban siparişleri İstanbul, Ankara, Bursa için geçerlidir. Adrese teslimat yapılmaktadır.

Bağışlarınız İçin;
Kurban bağışları, CarrefourSA Hipermarketleri’nden veya carrefoursa.com adresinden Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve dayanışma Vakfı ve Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği'ne iletilebilir. Yurt dışından yapılacak kurban bağışları carrefoursa.com adresi üzerinden yapılabilir ve kurban alan kişi adına bağışlanabilir.

İstanbul, Bursa, Eskişehir, Ankara, Denizli, Sakarya, Tekirdağ. Antalya, Kocaeli, Aydın, Balıkesir, Afyon, Manisa, Çanak kale, Isparta, Burdur, Edirne, Kırklareli, Kayseri, Yozgat, Yalova, Kütahya, Bolu, Bilecik, Kırıkkale, Kırşehir, Sinop, Samsun, Çorum, Tokat, Amasya, Karabük, Düzce, Zonguldak,  Kastamonu, Ordu, Trabzon, Giresun illerinde bulunan CarrefourSA Marketleri’nden ve carrefoursa.com üzerinden bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Migros Ticaret’den yapılan açıklamaya göre, Migros grubu mağazalarında sipariş formu doldurarak veya Müşteri Hizmetleri Hattı aranarak kurban siparişi verilebilecek.

Migros Ticaret, müşterilerine çağdaş yöntemlerle, İslami koşullara uygun, noter huzurunda ve hijyenik şartlarda, sağlıklı kurban kesim imkanı sunacak.

Migros Ticaret, küçükbaş kurbanlıklarda ilki canlı ağırlığı 30-35 kilogram civarında olup 12-14 kilogram karkas et, ikincisi canlı ağırlığı 40-45 kg civarında olup, 16-18 kilogram arasında karkas et olmak üzere iki seçenek sunuyor.

Bir yaşını tamamlamış kurbanlık koçlar ile iki yaşını tamamlamış büyükbaş kurbanlıklar, kurban sahibinin vekaletiyle İzmir’deki Tanet Entegre Tesisi’nde bayramın birinci veya ikinci günü noter huzurunda, İslami kurallara uygun olarak kesilecek.


Kurbanlıklar, uzman veteriner hekimler ve gıda mühendisleri kontrolünde, hijyenik koşullarda kesilip kurban soğuduktan sonra parçalanacak, gıda güvenliği kurallarına uygun olarak paketlenerek soğuk zincir korunarak sipariş verenin tercihine göre ya kendilerine ya da hayır kurumlarına teslim edilecek.

Kesilen kurbanlık koçların derileri, bağırsak, kelle, yağ ve paçaları ile kurbanlık danaların derileri, yağları  ve sakatatları noter huzurunda ve belge karşılığı Türk Hava Kurumu’na teslim edilecek.

Hayır kurumlarına teslimat
Kurban, vekalet veren kişinin seçeceği Darüşşafaka Cemiyeti, İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV), Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİCEV), Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği gibi hayır kurumlarından birine makbuz karşılığı teslim edilebilecek. Kişinin adına düzenlenmiş bağış makbuzu fatura ile birlikte yine kişinin teslimat adresine ayrıca postalanacak.

Kurbanlık koç bayramın ikinci veya üçüncü günü, kurbanlık dana hisse ise bayramın üçüncü veya dördüncü günü sipariş formlarında belirtilen Migros Grubu mağazalarından teslim alınabilecek. Mağazadan yapılan teslimatlarda kurban küçükbaş ise istenilen sayıda kemikli olarak böldürme, büyükbaş ise kıyma, kuşbaşı ve parça olarak talebe göre hazırlanma hizmeti bulunmakta.

Kurban istenilen adrese de teslim edilebilecek. Adrese teslimatlar sadece İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde geçerli olacak ve adrese teslim edilecek kurbanlarda internet ve telefon üzerinden verilen siparişlerden nakliye ücreti alınmayacak. Migros Grubu mağazalarından verilecek adrese teslim siparişlerde 10 lira nakliye ücreti alınacak.

Money Visa kart ile yapılan ödemelerde 100 lira indirim
Kurbanlık koç fiyatları 12-14 kiloluk 575 lira, 16-18 kiloluk 675 lira olarak belirlendi. Dana hisse fiyatı ise 16-18 kilogram kemiksiz et 695 lira olan Migros Ticaret’te kurbanlık ödemeleri, mağazalarda sipariş formu ile kredi kartı veya nakit ödeme seçenekleriyle yapılabiliyor. Money Visa kartla yapılan ödemelerde kurbanlık fiyatlarında 100 lira anında indirim ve 12 taksit imkanı bulunuyor.

Carrefour'da kurbanlık satışları 30 Ağustos'ta başladı ve 14 Eylül 2016 tarihine kadar devam edecek. Carrefour kurbanlık fiyatları 2016 ne kadar? Büyükbaş hayvanların canlı kilogram fiyatı, İstanbul’un Anadolu yakasında 16-18 lira, İstanbul Avrupa yakasında 15-17 lira, Ankara’da 15-16 lira, İzmir’de 15 liradan satılıyor. 

Carreffourda kurbanlık kesimleri 12-13-14 Eylül 2016 tarihlerinde yapılacak. Carrefour'da kurbanlık fiyatları şöyle;

1/7 Büyükbaş Kurban Kolisi KDV DAHİL 989 TL
Kıvırcık Koç Kurban Kolisi KDV DAHİL 949 TL.
Karaman Koç Kurban Kolisi KDV DAHİL 869 TL

Carrefour'dan kurban alanlar kurbanlarını bayramda orada uzman kasaplara kestirebiliyor da. Carrefour büyükbaş için ortak da buluyor. Kurbanını kesmek isteyenler ise satın aldıktan sonra Kurban Bayramına kadar CarrefourSA'nın özel emanet çadırına ücretsiz olarak bırakabiliyorlar.

KURBANLIKLAR NE ZAMAN KESİLİYOR?

Kurbanlarını carrefourda kestirenler randevu almak zorundalar. Kurbanlıklar bayramın birinci, ikinci ve üçüncü günü noter huzurunda, ilgili İl Müftülüklerinden din görevlileri eşliğinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Onay Belgeli hijyenik koşulların sağlandığı özel et entegre tesislerinde, veteriner hekimlerin kontrolünde, profesyonel kasaplarca yapılıyor. 

CARREFOUR KURBANLIK KOLİLERİ

Carrefour'dan canlı kurban alıp kesim yaptırılabildiğini gibi internet üzerinden ya da mağazadan koliyle kurban alımı da yapılabiliyor. Carrefour kurban kolileri şöyle;

1/7 Büyükbaş Kurban Kolisi: (18-20 kg)

Bir kurbanlık dananın kesilip, kemiksiz hale getirilmesinden sonra; yenecek kısımlarının 1/7 oranında eşit hisselere ayrılarak ve takım sakatat (karaciğer, yürek, böbrek dahil) koli içinde karkas parçaları ile temas etmeyecek şekilde ayrı olarak ambalajlanarak teslim edilecek koli kurban seçeneğidir.

Kıvırcık Koç Kurban Kolisi: (16-18 kg)

Irkı kıvırcık kuzu olan, bir bütün kuzu karkas gövdesinin 2 (iki) adet kol, l (bir) adet gerdan, 2 (iki) adet yarım kafes, 2 (iki) adet but ve takım sakatatı (yürek, böbrek, karaciğer) içeren ve takım sakatat koli içinde karkas parçaları ile temas etmeyecek şekilde ayrı olarak ambalajlanarak teslim edilecek koli kurban seçeneğidir.

Karaman Koç Kurban Kolisi : (16-18 kg)

Irkı Akkaraman olan bir bütün kuzu karkas gövdesinin 2 (iki) adet kol, l (bir) adet gerdan, 2 (iki) adet yarım kafes, 2 (iki) adet but, kuyruk yağı, takım sakatatı (yürek, böbrek, karaciğer) içeren ve takım sakatat koli içinde karkas parçaları ile temas etmeyecek şekilde ayrı olarak ambalajlanarak teslim edilecek koli kurban seçeneğidir.

KÜTAHYA KURBAN FİYATLARI

Kütahya'nın Altıntaş, Aslanapa ilçelerinde küçükbaş hayvan satışlarında durgunluk yaşandığı bildirildi. Geçen yıla göre 2 kat artan küçükbaş hayvan fiyatları bu yıl bölgede bulunan hayvan pazarlarında durgunluk yaşanmasına neden oluyor.

Aslanapa'da koyun yetiştiriciliği yapan Ahmet Berber, “Geçen yıl 700 ile 800 lira arası değişen küçükbaş hayvan fiyatları ,bu yıl 1200 ile 1500 lira arası değişiyor. Büyükbaş kurbanlık hayvanlarda geçen yıl 4 ile 5 bin lira arası olan fiyatlar, aynı kiloda olan hayvanlar için bu yıl 7 ile 8 bin lira arası değişiyor. Bu fiyat artışları bölgede bulunan hayvan pazarlarına da yansıdı. Pazarlar durgun. Kurban bayramına doğru hareketliliğin artmasını ve özellikle canlı kilogram fiyatı 38 lira olan küçükbaş hayvan fiyatının inmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

OSMANİYE KURBAN FİYATLARI

Osmaniye Belediyesi’nin başkanlığında kurulan komisyon kurbanlıkların satış fiyatları tespit edildi. Başkanlığını Belediye Başkan Yardımcısı Hacer Burcu Yüceer’in yaptığı fiyat tespit komisyonunda , Belediye Veteriner İşleri Müdürü Hüseyin Küçük, Tarım İl Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Dr. Yusuf Göktaş ve Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Bozkurt katıldı.  Komisyonun aldığı karara göre kurbanlık hayvanların kilogram fiyatını sarıbaş, merinos, erkek keçi için 14,00 TL, mor koyun, kangal koyun ve Van beyaz koyun için 13,50 TL, büyükbaş hayvanlardan tosun 15,00 TL,  düve 14,00 TL,  kısır inek 12,00 TL olarak belirlendi. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.