Gerçeğin Peşinde Hande Çinkitaş'ı kim öldürdü? Adli Tıp Raporu sonucu

16 sene önce korkunç bir cinayete kurban giden Hande Çinkitaş cinayetinde adli tıp raporları Gerçeğin Peşinde ekibinin eline ulaştı. Adli Tıp uzmanı 'Tüm dosyayı deliller ışığında yeni adli tıp raporunun ışığında tekrar incelenmesi gerekiyor tabiki bu zaman alacak. Ama şu kadarını söyleylim bu stüdyoda söylenen bazı şeylerin kesinlikle yalan olduğu bu rapor ispatlıyor. Tüm dosya ile incelendiği zaman ciddi sonuçlara ulaşabileceğiz. ' Hande Çİnkitaş cinayeti yeniden işleniyor. 

NELER YAŞANDI?

Hande Çinkitaş cinayeti yılan hikayesine döndü. Yıllar önce korkunç bir şekilde işlenen cinayet ve bir türlü sonuca ulaşılmayan cinayet Gerçeğin Peşinde isimli programda işlenmeye başlanmıştı. Özellikle baba Nezih Çinkitaş üzerine yoğunlaşılan cinayetin son zamanlarda konu edilmemesi dikkat çekti. Serap Paköz konu ile ilgili araştırmaların devam edildiğini söyledi.

 

Hande Çinkitaş cinayeti çözüldü mü? Gerçeğin Peşinde isimli programda yıllar önce işlenmiş bir cinayet konu alındı. Vahşi bir şekilde işlenen Hande Çinkitaş cinayetinde baba Nezih Çinkitaş en çok konuşulan isim olmuştu. Hande Çinkitaş cinayetinde son dakika gelişmesi yaşanırsa elbette konu edilecek ama şuan bir gelişme yok ne yazık ki.

Gerçeğin Peşinde isimli programda işlenen Hande Çİnkitaş cinayeti herkes tarafından merak ediliyor ama canlı yayında bir süredir konu işlenmiyor farklı konular yer alıyor. Hande'nin annesi baba Nezih Çİnkitaş ve üvey anneden şüphelendiğini söylemişti. Son gelişmeler haberimizin içinde yerini aldı.

Gerçeğin Peşinde Hande Çinkitaş cinayeti çözüldü mü? Hande Çinkitaş yıllar önce korkunç bir cinayete kurban gitti. Yıllar sonra Serap Paköz'ün sunuculuğunu yaptığı Gerçeğin Peşinde isimli programda yeniden dosya açıldı. Hande Çinkitaş olayında tüm oklar baba Nezih Çinkitaş'a ve üvey anneye çevrildi. Bir süredir programa katılmayan Nezih Çinkitaş nerelerde merak konusu oldu.

Serap Paköz günlerdir Nezih beyin neden programa katılmadığını sordu. İlk başlardaki hevesinin ve savunmalarının geride kaldığını açıkladı. Bu sözler karşısında Nezih Çinkitaş Serap Ezgü 21 Temmuz son bölümde üzerine ithaf olunan suçların hiçbirisi ile alakası olmadığını söyledi. Şehnaz'ın ise nerede olduğundan haberi olmadığını anlattı.

Babaanne ise oğlunun böyle bir cinayet işleyebileceğini düşünmediğini belirtti. Serap Ezgü programın avukat ve psikologları olay ile ilgili ipuçlarını teker teker baba Çinkitaş'a yönelttiler. o güne dair ne biliyorsa Gerçeğin Peşinde 21 Temmuz Cuma günü yeniden açıkladı.

hande-çinkitaş-cinayeti-çözüldümü

Bahtiyar'ın söyllediği ve iddia ettiği şeyler yenilir yutulur cinsten değildi. Nezih Çinkitaş'ın kızı Hande'ye çok kez cinsel tacizde bulunduğunu açıkladı. Bu olaya birçok kez şahit olduğunu bazende başkalarından duyduğunu anlattı. Bu sözler üzerine cevap hakkı doğduğunu söyleyen Baba ise bunu söyleyen kimse karşıma çıksın canlı yayında yüzleşelim dedi. Nezih Bey taciz iddialarından sonra bir müddet sinirlerine hakim olmaya çalıştı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin tuttuğu rapor  Gerçeğin Peşinde canlı yayında birkez daha okundu. Programın hukukçusu cinayet olayında Nezih Çinkitaş'ı şüpheli yapan şeyleri sıraladı. Cinayetten sonra olay yerinin temizlendiğiinin kesinleştiğini belirtti. Ayrıca Cinayet günü eve Anahtar'la girildiğine dair kuvvetli kanıtların bulunduğunu söyledi.

Stüdyoda ve televizyonları başında programı takip edenler göz yaşları içinde annennin yaşadıklarını izledi. Handan Turgay çok yoğun duygular içerisinde olduğunu belirtirken kendisine bu acıyı yaşatanların bulunarak en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Serap Ezgü cinayette çok önemli bilgilere ulaştıklarını aktarırken Nezih Çinkitaş'ın kaybolan anahtarının belirleyici rol aynayacağını söyledi.

2001 yılında korkunç bir cinayete kurban gitti Hande Çinkitaş.Anne ve babası boşanan Hande babasını çok sevdiği için babasında kalmak istedi. Üvey annesi ile evde yaşayan Hande Çikitaş bir gün kafasına çekiçle vurularak ardından boğazı ve bileği kesilerek korkunç bir şekilde öldürüldü. 2001 yılından itibaren bu cinayetin katili bulunamadı. Serap Paköz Gerçeğin Peşinde ile bu konuyu bir kez daha gündeme getirdi

Baba Nezih Çinkitaş'ın erotik filmler izlemesi ailede Ensest ilişki mi var sorusunu getirdi. 

Duvardaki Kızıl Renkli Saç Teli Kime Ait?

Hande Çinkitaş, 7 Ocak 2001 tarihinde öldürüldü.

Evde yapılan incelemede bir saç teli bulundu.

Bu saç telinin, Hande’nin can havliyle duvardan destek almak için tutunduğu esnada, elindeki kanla beraber bulaştığı ve duvara yapıştığı tahmin ediliyordu.

O yıllarda Adli Tıp Kurumu’nun yaptığı incelemeden çıkan rapor, bu saç telinin aile üyelerinden; ne Şehnaz Çinkitaş’a ne de Nezih Çinkitaş’a uymadığı yönünde.

Saç teli kızıl renkte ve üzerinde boya yok.

Kızıl Saçlı Komşu Kim?

Hande’nin cinayeti ile ilgili yazdığım bir önceki yazımda Gerçeğin Peşinde programını arayan bir kadından bahsetmiştim.

İsmini vermek istemeyen izleyici, o yıllarda bir adamla flört ettiğini ve üçüncü buluşmada alkolün etkisiyle adamın, “oturduğum apartmanda bir çift var. Biz üçümüz birlikte oluyorduk ama sonra çok kötü bir şey oldu” deyip sustuğunu söyledi.

Telefondaki kadın televizyondan Hande’nin cinayetini duyunca, İçerenköy’de oturmaları, üvey anne ve baba ile ilgili açıklanan garip bilgileri de birleştirince, şüphe duyduğundan programı arayarak, adamın ismini verdi.

Ve evet bahsi geçen o adam, cinayetin işlendiği o apartmanda oturuyor.

Ve yeni bilgi; Osman isimli bu kişinin saçlarının rengi kızıl.

Bu arada evde; bu saç teli dışında, aile üyeleri haricinde başka bir yabancıya ait herhangi bir bulgu yok.

Osman Adını Duyan Nezih Çinkitaş Sessizliğe Büründü

Bu bilgi ortaya çıkar çıkmaz Hande’nin babası Nezih Çinkitaş bir anda telefonlarını kapattı.

Her gün telefona bağlanan, sorulara garip bir üslupla olsa da cevap veren Nezih Çinkitaş’ın telefonlarını neden kapattığı halen meçhul.

Dün telefonu kapatan baba, bugünse tekrar otaya çıktı.

“Osman diye birini tanımıyorum” dedi.

Ancak yeni ortaya çıkan gizli tanık, “Osman ile Nezih Çinkitaş arasında para ilişkisi vardı” dedi.

Hatta Emniyet’e gidip suç duyurusunda bulundu.

Ayrıca Osman isimli şahsın, Nezih ve Şehnaz Çinkitaş’ın evine girip çıktığını söyleyen komşular da var.

Osman Pedofili!

Bu arada Emniyet’e gidip suç duyurusunda bulunan yeni tanık, Osman isimli şahsın nalburluk yaptığını ve 1995 – 2005 yılları arasında kendisinden alışveriş yaptıklarını söyledi.

Zaman zaman Osman isimli şahsın, davranışlarının garip olduğunu ifade etti.

Gariplikten kastı ise, sokaktan geçen 12-13 yaşındaki kızlarla ilgili pek de hoş olmayan konuşmalar yapması ve dükkanında çocuklarla ilgili cinsel içerikli videoları izlediği yönünde.

Yani Osman’ın pedofili olduğunu iddia ediyor.

Ayrıca Osman’ın Şehnaz ve Nezih Çinkitaş’a para verdiğine tanık olduğunun da altını çiziyor.

Osman isimli şahsın, soyadı ve elde edilen tüm bilgileri Gerçeğin Peşinde ekibi tarafından Emniyet Müdürlüğüne iletildi.

Programa Gelen Garip Telefonlar

Bu arada daha önceki bölümlerden birinde programı, Hande’nin okul arkadaşı olduğunu söyleyen, avukat bir kadın aramıştı.

Konuşma şekli biraz garipti.

Cinayetle ilgili dikkatleri de babanın üzerine çekmeye çalışan iddialarda bulundu.

Ancak konuşma üslubunun bir avukata uygun olmaması herkesin dikkatini çekti.

Yapılan araştırmalarda bu kadının avukat olmadığı ortaya çıktı.

Gelen yeni bir telefonla yine kafalar karıştı…

Arayan, cinayet günü olay yerine ilk giden polis memuru olduğunu iddia etti.

Onunda konuşmaları ilginçti

Söylediği bazı şeyler tutsa da, bazıları alakasız şeylerdi.

Konuyu Hande ve teyzesine getirmeye çalıştı.

O sırada Serap Paköz konuşmaya müdahale etti.

Zira bu telefonda tıpkı avukat gibi yönlendirme amaçlı gelen bir telefon gibi görünüyordu.

Açıkçası hem avukat olduğunu söyleyen kadının hem de polis olduğunu söyleyen adamın kim olduğunun ortaya çıkmasını merakla bekliyorum.

Zira katil kimse, dikkatleri başka yönlere çekmeye çalışıyor.

Saç teli olayın seyrini değiştirecek gibi…

Bu arada Osman isimli şahıs henüz Emniyet’e alınmadı.

Ancak ondan alınan saç örneğinin, cinayet mahallinde bulunan saç örneğiyle karşılaştırıldığında olayın seyri değiştirecek gibi

Ensest ilişki nedir?

Ensest (yasak sevi), yakın akrabalar arasında gönüllü ya da gönülsüz cinsel ilişkidir. Çoğu kültürde ensest bir tabudur. Öte yandan ensest yasağı olarak kuramsal bir kategori şeklinde psikanaliz ve antropoloji açısından değerlendirilmektedir.

Bilinmesi gerekenler

Ensest geleneksel olarak biyolojik akrabalığı olan aile bireyleri arasındaki cinsel ilişki olarak değerlendirilmektedir. Bu ilişki türü tarihte hep yasaklı bir tabu olarak görülmüştür. Klasik ensest ilişki sadece kan bağına dayanmaktadır. Yakın ilişkilerin, ebeveyn bağının ve güvenin oluşmuş olduğu kişilerle veya ebeveynlerle olan ensest ilişki uzun yıllar boyunca görülmezlikten gelmiştir. Bu nedenle son yıllarda ensestin daha genel bir yaklaşımla çocukta cinsel istismar olarak değerlendirilmesi ve sadece cinsel ilişki dışında daha geniş anlamda cinsel içerikli davranışları da içermesi gerektiği görüşü ağırlık kazanmaktadır.

Ensest konusunda çeşitli tanımlar yapılmıştır. Bu tanımlamalarda iki temel faktör ön plana çıkmaktadır. Bazı araştırmacılar sadece çekirdek aile içindeki aile bireylerini bu kapsama alırken bazı araştırmacılar ise bakmakla yükümlü olan tüm kişileri biyolojik bağa bakmaksızın bu kapsama almaktadır.
İkinci faktör ise hangi tür davranışların bu grupta değerlendirilmesi gerektiğidir. Son yıllarda geniş anlamı ile cinsel içerikli davranışların ensest kavramı kapsamına alınması gerektiği görüşü ağır basmaktadır. Aile içi cinsel istismarın içinde yer alan ensest ilişkilerde istismarcı ve kurban arasında kan bağı vardır ve yasal olarak evlenmeleri yasaktır. Bununla beraber, üvey babalar ve birlikte yaşayan partnerler de aile üyesi sayılırlar ve çocuğun psikolojik açıdan ebeveyni durumundadırlar; bu rollerdeki yetişkinlerin içinde yer aldığı cinsel istismar aile içi olarak kabul edilmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.