mersin escort bayan istanbul escort kadıkoy escort ümraniye escort atasehir escort
Öne Çıkanlar kısmetse olur yeni bölüm ne zaman yayınlanacak marmaristeki kazada ölenlerin kimlikeri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bingöl mitingi ne zaman saat kaçta? buğday kuruluş osman

Türkiye Moldova maçı hangi kanalda yayınlanacak TV8

A Milli futbol takımımız Finlandiya ile oynayacağı Dünya Kupası Elemeleri maçından sonra Moldova ile hazırlık maçında karşılışacak. Türkiye'ye tarihinde ilk kez Eskişehir'de bir maç oynayacak. Milli Takımlar Direktörü Fatih Terim'in bu karşılaşmada daha az forma giyen oyunculara şans vermesi bekleniyor.

Türkiye-Moldova maçı ne zaman hangi kanalda saat kaçta?

27 Mart'ta Eskişehir Yeni Stadyumu'nda oynanacak ve saat 19:15'de başlayacak mücadele TV 8'den 'tan canlı yayınlanacak.

Türk Milli Takımı’nın 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde 24 Mart Cuma günü Antalya’da Finlandiya’yı 2-0 yendiği maçın ardından, Gökhan Gönül sakatlığı nedeniyle, Ömer Toprak, Volkan Babacan ve Volkan Şen de izin alarak aday kadrodan çıkarılmıştı.

Eskişehir’de ilk milli heyecan

A Milli Futbol Takımı, Moldova maçını oynayacağı Eskişehir’de ilk kez sahaya çıkacak.

İç saha maçlarını 15 farklı kentte oynayan milliler, 94 yıllık tarihinde ilk kez Eskişehir’de sahne alacak.

Moldova maçının oynanacağı 34 bin 930 seyirci kapasiteli Yeni Eskişehir Stadı geçen yılın sonlarında hizmete açıldı.

Eskişehir, ay-yıldızlı ekibin İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Konya, Antalya, Trabzon, Kayseri, Denizli, Gaziantep, Kocaeli, Manisa, Mersin ve Samsun’un ardından sahaya çıkacağı 16. şehir olacak.

Moldova ile 9. randevu

Türkiye, yarınki rakibi Moldova ile 9. kez karşı karşıya gelecek.

Milliler, şimdiye dek 6’sı resmi, 2’si özel olmak üzere 8 kez karşılaştığı Moldova’yı 6 kez yenerken, 2 kez berabere kaldı, rakibine hiç kaybetmedi.

İlki 1996, sonuncusu 2007’de oynanan bu maçlarda 18 gol atan milliler, kalesinde ise sadece 2 gol gördü.

Türkiye ile Moldova arasında yapılan maçlar ve sonuçları şöyle:

Tarih Yer Organizasyon Sonuç
--------------- ----------- -------------------------------------- --------
14.08.1996 İstanbul Özel 2 - 0
27.03.1999 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri 2 - 0
08.09.1999 Kişinev Avrupa Şampiyonası Elemleri 1 - 1
02.09.2000 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri 2 - 0
06.10.2001 Kişinev Dünya Kupası Elemeleri 3 - 0
20.08.2003 Ankara Özel 2 - 0
11.10.2006 Frankfurt Avrupa Şampiyonası Elemeleri 5 - 0
13.10.2007 Kişinev Avrupa Şampiyonası Elemeleri 1 - 1

Not: Maç sonuçlarında ilk takım Türkiye olarak alınmıştır.

Maçın hakemi belli oldu

Türkiye'nin, 27 Mart 2017 Pazartesi günü Yeni Eskişehir Stadyumu'nda Moldova ile oynayacağı hazırlık maçını Kosova Futbol Federasyonu'ndan Genc Nuza yönetecek.

Müsabakada Nuza'nın yardımcılıklarını Fatlum Berisha ile Bujar Selimaj yapacak. Alper Ulusoy ise karşılaşmanın dördüncü hakemi olacak.

A Milli Takım kadrosu açıklandı

KALECİ: Harun Tekin (Bursasor), Recep Kıvrak (Trabzonspor), Volkan Babacan (Başakşehir)

DEFANS: Gökhan Gönül (Beşiktaş), Şener Özbayraklı (Fenerbahçe), Ahmet Çalık (Galatasaray), Çağlar Söyüncü (Freiburg), Mehmet Topal (Fenerbahçe), Ömer Toprak (Bayer Leverkusen), Güray Vural (Kayserispor), İsmail Köybaşı (Fenerbahçe)

ORTA SAHA: Emre Mor (Borussia Dortmund), Serdar Gürler (Gençlerbirliği) , Arda Turan (Barcelona), Deniz Türüç (Kayserispor), Emre Çolak (Deportivo La Coruna), Kaan Ayhan (Fortuna Düsseldorf), Oğuzhan Özyakup (Beşiktaş), Okay Yokuşlu (Trabzonspor), Selçuk İnan (Galatasaray), Cengiz Ünder (Başakşehir), Olcay Şahan (Trabzonspor), Volkan Şen (Fenerbahçe)

FORVET: Cenk Tosun (Beşiktaş), Enes Ünal (Twente), Yunus Mallı (Wolfsburg)

Moldova Milli Takım Kadrosu

Kaleci: Stanislav Namașco (Levadiakos, Grecia), Alexei Koșelev (Sheriff Tiraspol), Serghei Pașcenco (Zaria Balti)

Defans: Alexandru Epureanu (Istanbul BB, Türkiye), Catalin Carp (Ufa, Rusya), Victor Golovatenco (Zaria Balti), Veaceslav Posmac (Dacia Chișinau), Petru Racu, Vadim Bolohan (ambii, Milsami Orhei), Ion Jardan, Maxim Potarniche (ambii, Sheriff Tiraspol)

Orta saha: Alexandru Gațcan (Rostov, Rusya), Artur Ionița (Cagliari, Italya), Eugeniu Cebotaru (Sibirya), Gheorghe Andronic, Alexandru Antoniuc, Andrei Cojocari, Alexandru Dedov (Toti, Milsami Orhei), Maxim Mihaliov (Zaria Balti), Vladislav Ivanov (Dinamo-Auto Tiraspol),

Forvet: Eugeniu Sidorenco (Milsami Orhei), Igor Bugaiov (Zaria Balti), Radu Ginsari (Sheriff Tiraspol)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
google.com, pub-3619952419647211, DIRECT, f08c47fec0942fa0