Vatanım Sensin 29.bölüm fragmanı - Tevfik deşifre oldu!

Vatanım Sensin 29.bölüm fragmanı henüz yayınlanmadı. Vatanım Sensin 29.Bölüm'de izleyizi bekleyen en önemli konu başlığı Vatana ihaneti tescillenen Tevfik'e Kuvvacıların ne yapacağı olacak. Vatanım Sensin 29.bölümündeki diğer önemli bir konu başlığı ise Leon'un geleceği... Yıldız, Hilal ile Leon arasında geçen konuşmaya tanıklık ederek soluğu Vasili'nin yanında alır. Önemli bir malumat getirdiğini söyleyen Yıldız, Leon ile Hilal arasındaki konuşmayı söyleyecek mi? 

Vatanım Sensin 29. bölümde izleyiciyi meraklandıran konu başlıkları;

- Yunan büyük taarruzu başlayacak mı?

- Ankara'ya gönderilen pusula kimlerin eline ulaşacak?

- Yıldız Vasili'ye ne söyleyecek?

- Mirliva Tevfik öldürülecek mi? Esir mi alınacak?

VATANIM SENSİN 29.BÖLÜM FRAGMANI için tıklayınız...

VATANIM SENSİN 28. BÖLÜM ÖZETİ

Mirliva Tevfik hainliğe devam eder

Yunan ordusu Tahtacılar mevkiinde bulunan obada yaşayan ahaliyi katleder. Mirliva Tevfik bu katliamı Kuvvacıların yaptığını bildiren bir bildiri yazdırarak İzmir sokaklarında okutturur. İngiliz ajanı Hamilton’un İzmir ahalisinden tuttuğu hainlerde bu bildiriyi destekler söylemlerde bulunur. Ali Kemal ise bu mezalimi Yunan Ordusunun yaptığını İzmir halkına anlatmaya çalışır.

Oba katliamının cenazeleri şehir merkezinden geçirilir. Bu arada Hamiton’un kiraladığı hainler Kuvvacılar aleyhine propaganda yapmaktadır. Buna karşı çıkanlar linç edilir ve Tevfik bu kişileri tutuklatır.

vatanım sensin 29.bölüm fragmanı yeni bölüm

Cevdet Yunan Ordusunun Büyük Taarruzunu hisseder

Yunan Komutanı Vasili’ye Binbaşı Cevdet ile görüştüğü esnada bir pusula gelir. Cevdet pusulanın ne olduğunu öğrenmek için Vasili karargah’tan ayrıldıktan sonra odasına girerek kişisel eşyalarını inceler. Pusulayı yanmış bir vaziyette bulan Cevdet odadaki evrakları incelemesine rağmen herhangi bir şeye ulaşamaz. Ancak bir şeylerin döndüğünün farkına varır. Özellikle katliamın olduğu yer ile alakalı bir şey sakladıklarını bir şey olduğu şüphesine düşer.

Binbaşı Cevdet ile Yüzbaşı Yakup katliamın yaşandığı yere keşfe giderler. Katliamın yaşandığı yerde büyük bir Yunan ordusu çadırları ile karşılaşırlar. Yunan ordusunun Afyon’u ele geçirmek için büyük bir taarruza başlayacağını anlarlar.

vatanım sensin 29.bölüm fragmanı yeni bölüm

Oba katliamından tek kurtulan Salih olur

Oba katliamından kurtulan Salih ismindeki çocuk, dayısı ile kuvvacıları Mirliva Tevfik’in öldürdüğüne tanıklık eder. Tevfik çocuğu fark etse de yakalayamaz. Salih İzmir’e kadar ulaşır. Yorgunluk ve açlıktan bayılan çocuğu hastaneye kaldırırlar. Çocuğu gören Azize hemşire çocuğu gördüğüne sevinir ve tedavisine başlar. Azize Hemşireyi ziyarete gelen Tevfik çocuğu görür ancak yanında Azize hemşire olduğu için bir şey yapamaz.

Salih Azize hemşire’ye gördüğü bütün her şeyi anlatır. Azize Hemşire Mirliva Tevfik’in tam bir vatan haini olduğunu daha iyi anlar. Mirliva Tevfik Hamilton’a durumdan bahseder ve çocuğun ortadan kaldırılma işinin kendisinin yapamayacağını bildirir. Hamilton Salih’i ortadan kaldırma işini kendi üstlenir ve hazırladığı zehirli elmalı şekeri Salih’e verir. Ancak Salih şekeri yemez. Tevfik Salih’i hastaneden çıkartmak için hastaneye sözde bir yakınını göndererek Salih’i aldırır.

vatanım sensin 29.bölüm fragmanı yeni bölüm

Mirliva Tevfik kazdığı kuyuya kendi düştü

Salih’i ormana getirten Mirliva Tevfik Salih’e ailesini neden öldürdüğünü teker teker anlatır. Aslında bu Cevdet ile Azize Hemşire’nin ahali’nin Tevfik’in vatan haini olduğunu anlaması için bir oyundur. Tevfik’te bu oyuna düşerek tüm gerçek ortaya çıkar.

vatanım sensin 29.bölüm fragmanı yeni bölüm

Tevfik ölecek mi esir mi alınacak? En çok merak edilen konu başlığı olarak Vatanım Sensin 29.bölümünde ortaya çıkacak.

Leon Telgrafı bozduğunu itiraf eder

Yüzbaşı Yakup Anadolu’ya çekilmek üzere kuvvacılara bir pusula verir. Ancak telgraf makinası aniden bozulmuştur.  Şüpheli olarak ibre Leon’u göstermektedir. Hilal Leon ile olan buluşmasında telgraf konusunu açar. Leon ise bunu hayatta kalabilmek için yaptığını itiraf eder. Yıldız ise bu konuşmalara tanıklık ederek soluğu Yunan komutan Vasili’nin yanında alır.

Veronika hayata geri döndü

İntihar girişiminde bulunan Yunan komutanı Vasili’nin eşi Veronika tekrar hayata gözlerini açar. Hemşire Hilal Veronika’nın tedavisiyle ilgilenir. Veronika Hilal’e oğlu Leon’u sorar ve Hilal’den iyi olduğu cevabını alır.

vatanım sensin 29.bölüm fragmanı yeni bölüm

Vatanım Sensin 29.Bölüm fragmanı henüz yayınlanmadı. Vatanım Sensin 29. bölüm (Yeni Bölüm) fragmanı yayınlanır yayınlanmaz sitemizde bulabilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.