Aksaray'da şehit ailesine saygısızlık

Aksaray'da şehit ailesine saygısızlık
1985 yılında Ardahan iline bağlı Göle ilçesinde şehit düşen Komando Onbaşı Ertan Özen’in annesine ve ablasına yapılan saygısızlık pes dedirtti.

Aksaray Cefeler caddesinde şehit ablası Mehtap Özan ile annesi yaya olarak yürüdükleri esnada cadde üzerinde bulunan bir lokantanın camında gördükleri tabela dikkatlerini  çekti. “Şehit ailelerine ücretsiz yemek” bu pankarttan yola çıkan abla Mehtap Özan ve anne lokantaya öğle yemeği yemek için içeri girdiklerinde abla Mehtap Özan görevli garsonu yanına çağırdı. Garson çok güzel iskenderimiz var tavsiye ederim dedi. Bunun üzerine şehit ablası ve annesi İskender siparişi verdi, ama abla biz şehit yakınıyız demesi üzerine görevli garson hemen işyeri sorumlusuna giderek durumu anlattı. İşyeri sorumlusu ise biz sadece sizlere tavuk dener verebilir demesi üzerine abla Mehtap Özen ve anne İskender siparişi verdi bunun üzerine işyeri sahibinin saygısızlığından dolayı şaşıran anne 93 yaşında olduğu için yürüyemezken, annemin dinlenmeye ihtiyacı var, siz iskenderi getirin farkı neyse ben veririm demesi üzerine yemeği yiyen anne ve kızı farkı ödedikten sonra üzüntülü bir şekilde işyerinden ayrıldılar.

Anne ve kızı şehit aileleri üzerinden reklam yapan bu tür iş yerlerine tebki göstererek bizim kimsenin yemeğine ihtiyacımız yok, kimse şehit ailelerini kullanarak rand etmeye çalışmasın, bizleri üzmesinler diye tepki gösterdiler.

Konu üzerine konuşan Aksaray Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Koçak, son günlerde ne yazık ki şehit ailelerini kullanarak reklam yapmak isteyenlere buradan sesleniyorum bizleri kullanmayın, yardımlarınızı da istemiyoruz, bu vatan bu bayrak için canlarını feda eden şehitlerimizin ailelerine ve şehitlerimize saygı gösterin. Aziz şehitlerimizin  üzerinden prim yapmayın, çünkü ülkemiz son zamanlarda hassas bir dönemden geçiyor, aziz şehitlerimize nasıl saygı gösteriyorsak şehit ailelerine de o saygıyı göstermeliyiz, şayet yardımda bulunmak istiyorsanız şahsen gelerek derneğimize makbuz karşılığında yardım yapabilirsiniz, bu durumda hiçbir şehit aileleri rencide edilmemiş olur  dedi….