Kadın dizisi Bahar kim? Özge Özpirinçci kimdir? dizileri

Kadın dizisi Bahar kim? Özge Özpirinçci kimdir? dizileri
Kadın dizisi Bahar kim? Bahar karakteri ile izleyici ile tekrar buluşan Özge Özpirinçci trajedi dolu bir hayatın içerinde kendisini bulur. İzleyiciyide derin bir üzüntü içerisinde bırakan dizinin ilk bölümü Bahar'ın acısına yakından tanıklık ediyor.

Özge Özpirinçci Kadın dizisindeki Bahar rolü ile yine dikkatleri üzerine çekti. Geçmişi acılarla dolu olan Bahar tam aradığı mutluluğu bulmuşken eşi Sarp'i kaybetmenin acısını yaşar. Maddi durumu kötü olan Bahar bir taraftan iki çocuğunu okuturken diğer taraftan ise evin geçimini sağlamak için mücadele eder. Ev sahibi tarafından kirayı ödeyemediği gerekçesi ile evden çıkartılan Bahar mahallelinin yardımı ile bir eve yerleşir ancak yeni evi İstanbulun yabancıların yaşadığı suç örgütlerinin ve ahlaksızlığın geçtiği bir mahallededir...

Kadın dizisi Bahar kim?

Küçük yaşta annesi tarafından terkedilmiş ve babası tarafından büyütülmüştür. Sarp’la tanıştığında mutluluğu bulur ve onunla bir aile kurar ancak Sarp’ın hayatını kaybetmesinden sonra iki çocuğunu tek başına büyütmek zorunda kalır. Yaşadığı bu felakete rağmen Bahar mücadeleci ruhunu kaybetmez ve bütün hayatını çocuklarına adar. Sarp’a olan aşkı ise yüreğinde kanayan bir yaradır ve başka birini sevmeyi aklından bile geçirmez. Yirmi yılın sonunda karşılaştığı annesine karşı ise kalbi kırıktır.

kadın dizisi

Özge Özpirinçi kimdir?

Özge Özpirinçci 1 Nisan 1986 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulu İstanbul'da okuyan Özge Özpirinçci Lise eğitiminde AFS programı ile bir yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde okudu.

Daha sonra Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden 2008 yılında mezun oldu. Annesi İngilizce öğretmenidir. İlk olarak Cesaretin Var mı Aşka ve Kavak Yelleri dizilerinde oynadı.

Ayrıca Eti Browni ve Algida Cornetto reklamlarında da oynadı.

Şirin yüzü ve sempatik oyunculuğu ile iyi iş çıkaran genç oyuncu Kavak Yelleri dizisinde uçuk kaçık ama bir o kadar da duyarlı kanser hastası bir kız olan Ada'yı canlandırmaktaydı. Bu dizide beş bölüm oynadı.

Show Tv'de yayınlanan duygusal, dram gençlik dizisi Melekler Korusun'da İpek Taşkır adlı üniversite öğrencisi bir karakteri başarıyla oynadı. Dizi 73. Bölümü ile son kez ekranlarda görüldü.

Özpirinçci, ayrıca 2010 yılında vizyona giren Zülfü Livaneli'nin yönettiği Veda filminde Fikriye Hanım karakterini oynamıştır.

Ayrıca 2010'da Show Tv kanalında yayınlanan ve 11. Bölümü ile yayınından kaldırılan Deli Saraylı isimli dizide altı dil bilen "Dilruba" karakterini canlandırmaktaydı.

Anadolu Kartalları filminde Üstteğmen Ayşe Dinçer'i canlandırdı.

ATV'de yayınlanan Al Yazmalım dizisinde ise baş rol olan Asiye karakterini oynamıştır ve TRT Okul'da yayınlanan Toplu Hayat adlı programda sunuculuk yaptı.

Kayıp filminde de rol almıştır. Aramızda Kalsın adlı dizide Görkem karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında çekilen Karışık Kaset filminin başrol oyuncusu İrem karakterini canlandırmıştır. 2015 yılı Şubat ayında başlayan Aşk Yeniden dizisinde Zeynep karakterini canlandırmaktadır. 29 Kasım 2015 akşamı gerçekleştirilen 42. Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır. 

12 Nisan 2013 tarihinde Engin Altan Düzyatan ile nişanlanarak evlilik yolunda ilk adımlarını atmışlardır. 2013 yılında karşılıklı karar vererek ayrılmışlardır.

Özge Özpirinçci dizileri

Yıl    Başlık    Rolü    Notlar
2007-2011    Cesaretin Var Mı Aşka    Ebru    
2008    Kavak Yelleri    Ada    
2009-2010    Melekler Korusun    İpek Taşkır Üstündağ    
2010    Deli Saraylı    Dilruba    
2011-2012    Al Yazmalım    Asiye    
2012    Ağır Roman Yeni Dünya    Zehir Ahu    
2013    Tatar Ramazan    Alin Terziyan    
2014    Aramızda Kalsın    Görkem    
2015-2016    Aşk Yeniden    Zeynep Taşkın
Şekercizade