Kadın dizisi Şirin kim? Seray Kaya kimdir? kaç yaşında nereli

Kadın dizisi Şirin kim? Seray Kaya kimdir? kaç yaşında nereli
Fox Tv ekranlarında Kadın dizisi ilk bölümü ile izleyici ile buluştu. Kadın dizisi Şirin karakteri dizinin ilgi çeken oyuncularından birisi oldu. Kadın dizisi Şirin kim? Seray Kaya kimdir? kaç yaşında nereli

Kadın dizisi Şirin Sadıkadı kimdir?


Kadın dizisinde Seray Kaya'nın canlandırdığı Şirin karakteri doğduğundan beri sorunlu bir çocuk ve genç kız olmuştur. Liseyi bitirdiği ilk sene üniversiteye girmeyi başaramamıştır.  Güzel Sanatlar’ın resim bölümüne girmek istemektedir ve bunu ilk denemesinde başaramamasının sebebi de yeteneksizliği değil, son birkaç senedir geçirdiği psikolojik zorluklardır.  İnsanlardan kaçan, sosyalleşmekten korkan utangaç bir kişiliği vardır.

kadın dzisi seray kaya kimdir

Kadın dizisi Seray Kaya kimdir?


Seray Kaya 4 Şubat 1991’de İstanbul’da dünyaya geldi. Oyunculuğa gönül veren Seray Kaya lise eğitiminden sonra Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya başladı. Seray Kaya aynı zamanda İsmet Üstekin’den de oyunculuk dersi aldı.

Seray Kaya ilk oyunculuk deneyimini 2012 yılında yayınlanan Huzur Sokağı dizisi ile yaşadı ve bu dizide Rezzan karakterini canlandırdı.

2014 yılında yayınlanmaya başlayan Kocamın Ailesi adlı dizide Miray karakterini canlandırdı ve büyük bir çıkış yakaladı. Seray Kaya, 2015 yılında Evli ve Öfkeli dizisinde boy gösterdi. Son olarak Gülümse Yeter dizisinde Gül karakterine hayat verdi.

Oyuncu şimdilerde FOX TV ekranlarında yayınlanan Kadın dizisinde Şirin Sarıkadı karakterine hayat vermektedir.

kadın dzisi seray kaya kimdir
Seray Kaya Rol Aldığı Dizi ve Filmler:

2016 – Gülümse Yeter (Gül Özdemir) (TV Dizisi)
2015 – Evli ve Öfkeli (TV Dizisi)
2014 – Kocamın Ailesi (Miray) (TV Dizisi)
2012 – Huzur Sokağı (Rezzan) (TV Dizisi)