ABD'de Rusya'ya Şok Gözdağı Gündeme Bomba Gibi Düştü!

ABD'de Rusya'ya Şok Gözdağı Gündeme Bomba Gibi Düştü!
ABD, Rusya'ya karşı güç gösterisinde bulunmak için zırhlı araçlarla konuşlanmış askeri konvoyu ile tam 1800 kilometre sürecek olan tura başladı. Örtülü bir soğuk savaş hali devam ederken havayı ısıtacak hamle ABD'den geldi. Rusya ile ABD arasındaki gerilim güç gösterisi üzerinden devam ediyor. ABD, Rusya'ya gözdağı vermek amacıyla zırhlı araçlarıyla 1800 KM'lik tur düzenleyecek. ABD, Rusya'ya karşı kuvvet gösterisinde bulunmak ve Doğu Avrupa'daki müttefiklerine destek mesajı vermek için zırhlı araçlarla kon

ABD, Rusya'ya karşı güç gösterisinde bulunmak için zırhlı araçlarla konuşlanmış askeri konvoyu ile tam 1800 kilometre sürecek olan tura başladı. Örtülü bir soğuk savaş hali devam ederken havayı ısıtacak hamle ABD'den geldi. Rusya ile ABD arasındaki gerilim güç gösterisi üzerinden devam ediyor. ABD, Rusya'ya gözdağı vermek amacıyla zırhlı araçlarıyla 1800 KM'lik tur düzenleyecek. ABD, Rusya'ya karşı kuvvet gösterisinde bulunmak ve Doğu Avrupa'daki müttefiklerine destek mesajı vermek için zırhlı araçlarla konuşlanmış askeri konvoyu ile tam 1800 kilometre sürecek olan tura başladı. Amerika Rusya'ya karşı gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. ABD, Doğu Avrupa'daki müttefiklerine destek mesajı vermek için hareket geçti. ABD'de ile Rusya arasında gerilim devam ediyor. ABD, Rusya'ya aba altından sopa göstermeye başladı.

ABD Ordusuna ait zırhlı araçlardan oluşan askeri konvoy, Estonya'daki Tapa askeri üssünden yola çıktı. Estonya, Litvanya, Polonya, Letonya, Çek Cumhuriyeti ile Almanya'yı kapsayan ve 'Ejderha Yürüyüşü' adı verilen 1800 kilometrelik tura çıktı.

'Ejderha' adlı konvoy geçtiği ülkelerde resmi makamları ziyaret edecek ve sivillerin ziyaretine açılacak. 1800 kilometrelik gövde gösterisi, Almanya'nın Vilseck kentinde sona erecek.

 

 

Bu arada ABD Hava Kuvvetleri'ne bağlı 14 F-16 uçağı da aynı gövde gösterisi çerçevesinde Nisan ayının ortasına kadar Estonya'nın Talinn kentinde üslenecek.