Böylesine Bir Tecavüz Vahşeti Yaşanmadı! Tecavüzcüsüyle ...

Böylesine Bir Tecavüz Vahşeti Yaşanmadı! Tecavüzcüsüyle   ...
Afganistan'da, kuzeninin eşi tarafından tecavüze uğradıktansonra 'zina' suçlamasıyla hapse giren Gülnaz,2013'te kendisine tecavüz eden kişiyle evlenmek zorunda kalmıştı. Gülnaz, yaşadıklarını ilk kezanlattı. Afganistan'da 4 yıl önce yaşanan bir tecavüz olayı dünyanındikkatini çekmişti. Gülnaz,kuzeninin eşi tarafındantecavüze uğradıktan sonra kendisine tecavüz eden kişiyle evlenmek zorunda kalmıştı. Bundan yaklaşık 4yıl önce Afganistan'da yaşanan bir tecavüzolayı dünyanın bütün dikkatini çekmişti. Çünkü 16 y

Afganistan'da, kuzeninin eşi tarafından tecavüze uğradıktan sonra 'zina' suçlamasıyla hapse giren Gülnaz, 2013'te kendisine tecavüz eden kişiyle evlenmek zorunda kalmıştı. Gülnaz, yaşadıklarını ilk kez anlattı. Afganistan'da 4 yıl önce yaşanan bir tecavüz olayı dünyanın dikkatini çekmişti. Gülnaz,kuzeninin eşi tarafından tecavüze uğradıktan sonra kendisine tecavüz eden kişiyle evlenmek zorunda kalmıştı. Bundan yaklaşık 4 yıl önce Afganistan'da yaşanan bir tecavüz olayı dünyanın bütün dikkatini çekmişti. Çünkü 16 yaşındaki Gülnaz kuzeninin kocası tarafından tecavüze uğradığı halde, zina suçlamasıyla hapse girdi.

Kadın hakları konusunda karnesi zayıf olan Afganistan’da bir kadın her gün kabusu yeniden yaşıyor. 2013’te tecavüzcüsüyle evlenmek zorunda kalan Gülnaz’ın dramı sürüyor. Amerikan CNN kanalı, Kabil’de Gülnaz ve kendisine tecavüz eden Asadullah’a ulaştı.

 

2008’de, 16 yaşındayken tecavüze uğrayan Gülnaz, saldırıya uğramasına rağmen ‘zina’ suçlamasıyla 12 yıl hapse mahkum edilmişti. Tecavüz sonucu hamile kalan Gülnaz’ın cezasında indirime gidilmesi için kendisine tecavüz eden ve aynı zamanda Gülnaz’ın kuzeniyle evli olan Asadullah’la evlenmesi şart koşulmuş, ancak daha sonra bu şarttan vazgeçilmişti.

 

Aynı dönemde, Gülnaz’ın erkek kardeşleri, kız kardeşlerinin evlenmediği sürece “utanç içindeki” aileye dönemeyeceğini söylemişti. 2011’de dönemin devlet başkanı Hamid Karzai’nin müdahalesiyle serbest kalan Gülnaz, 2013’te, toplum baskısı nedeniyle, kızı Smile’nin “utanç yaşamadan bir hayat sürmesi için” Asadullah’la evlenmişti. Gülnaz, şu anda üçüncü çocuğuna hamile.