Bu tarihte müslüman nüfusun Hristiyan nüfusu geçeceği belirtiliyor!

Bu tarihte müslüman nüfusun Hristiyan nüfusu geçeceği belirtiliyor!
Bu tarihte müslüman nüfusun Hristiyan nüfusu geçeceği belirtiliyor!Amerikan Araştırma Enstitüsü “Pew Research Center”’in yayınladığı bir rapora göre,müslümanlar hristiyanları sollayacaklar.

 Amerikan Araştırma Enstitüsü “Pew Research Center”’in yayınladığı bir rapora göre, 2070 yılında dünyada Hristiyan'dan fazla Müslüman olacak. Focus dergisinde yayınlanan haberde, İslam dini dünya halkı olarak en hızlı büyüyen tek din olarak raporda yer aldı. Araştırmacılar 2050 yılında Dünya’da yaşayan Hristiyan ve Müslümanların sayısının yaklaşık olarak eşitleneceğini bildirirken, 2070 yılında İslam’ın dünyanın en yaygın dini haline geleceğini vurguladılar. 

66 milyon Hristiyan din değiştirecek 
 Araştırmada doğurganlık oranı Müslüman kadınlarda 3,1 iken, Hristiyan kadınlarda bu oranın 2,7’de kaldığı hesaplandı. Ayrıca, 66 milyon Hristiyan’ın din değiştirmesi veya ateist olması bekleniyor. Enstitünün müdürü Alan Cooperman “Müslüman topluluklar, dünyanın nüfus artışının en fazla olduğu bölgelerinde yoğun olarak yaşıyorlar.  Örneğin, dünyada en fazla Müslüman yaşayan ülke bugün Hinduizm'in en yaygın olduğu Hindistan olacak. Araştırmacılar, 2050 yılında Avrupa nüfusunun yüzde 10’unun Müslüman olacağını hesaplıyorlar.