IŞİD'dan alevi köyüne şok baskın:44 ölü!

IŞİD'dan alevi köyüne şok baskın:44 ölü!
IŞİD'dan alevi köyüne şok baskın:44 ölü!IŞİD Alevi köyünü bastı!40 kişiyi katletti..Terör Örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) Suriye'de katliamlarına bir yenisini daha ekledi.IŞİD, Suriye'nin Hama kentine bağlı Mabuja'ya baskın düzenleyerek en az 40 kişiyi katletti.

 IŞİD Alevi köyünü bastı!40 kişiyi katletti..Terör Örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) Suriye'de katliamlarına bir yenisini daha ekledi.IŞİD, Suriye'nin Hama kentine bağlı Mabuja'ya baskın düzenleyerek en az 40 kişiyi katletti.

IŞİD, Suriye’nin Hama kentine bağlı Mabuja’ya baskın düzenleyerek en az 40 kişiyi katletti. Mabuja köyünde ağırlıklı olarak Aleviler, Hıristiyanlar ve İsmaililer birlikte yaşıyor.

FOX News’in Suriye Devlet Televizyonuna dayandırdığı habere göre IŞİD’in katliamı sonrası Mabuja köyünde yaşamını yitirenlerin sayısı 44. AFP’nin haberine göre ise katledilenler arasında 2 de çocuk bulunuyor.

Suriye muhalefetine yakın Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), IŞİD’in katlettiği sivilleri yaktığını, kafalarını kestiğini ve üzerlerine ateş ettiğini açıkladı.

Katliamdan kaçabilen köylüler, Mabuja’ya yakın Sabbura’ya sığındılar.

kaynak:akşam