Putin ve Erdoğanın Telefon Görüşmesindeki O Sır Adeta Şok Etti!

Putin ve Erdoğanın Telefon Görüşmesindeki O Sır Adeta Şok Etti!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya devlet başkanı Putin'i, kapatılan ATR televizyonu için aradı ve açılmasını istedi.Erdoğan Putin'i ATR Tatar televizyonu için aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaptığı telefon görüşmesinde lisans hakkının sona ermesinden sonra tekrar lisan verilmeyen Kırım'ın ART televizyonu için görüştü. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya'dan yayın lisansı hakkı alamayan Kırım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya devlet başkanı Putin'i, kapatılan ATR televizyonu için aradı ve açılmasını istedi.Erdoğan Putin'i ATR Tatar televizyonu için aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaptığı telefon görüşmesinde lisans hakkının sona ermesinden sonra tekrar lisan verilmeyen Kırım'ın ART televizyonu için görüştü. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya'dan yayın lisansı hakkı alamayan Kırım Tatar televizyonu ATR'nin durumunu görüştüğünü açıkladı. Rusya kırım'a ait televizyon kanalının kapatılmasına ilişkin erdoğan ve putin arasında ufak bir görüşme gerçekleştirildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in basın danışması Dmitriy Peskov, “Türkiye geleneksel olarak Kırım’da yaşayan Tatar halkının durumuyla yakından ilgileniyor. Partnerimiz ülkeden gelen soruları biz de tatminkâr biçimde yanıtlamaya çalışıyoruz. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin arasında yapılan son telefon görüşmesinde Kırım Tatarlarına hitaben yayın yapan ATR televizyonunu durumu ele alınmıştır” dedi.

 

Kırım Tatar halkının tek televizyon kanalı ATR, Rus makamlarına yeni kaydını yaptıramadığı gerekçesiyle kapatılmıştı.

 

Kırım’daki Rus yönetimi ise televizyon kanalını Ukrayna yanlısı yayın yapmakla suçlamıştı.

 

Dışişleri Bakanlığı, Kırım’da faaliyet gösteren Kırım Tatar televizyonu ATR ile diğer bazı Kırım Tatar medya kuruluşlarının lisans yenileme başvurularının reddedilmesini kınamıştı.