Esnaf ve Sanatkârlar 2 Sene Ötelemeli 150.000 TL Kredi Kullanabilecek

Esnaf ve Sanatkârlar 2 Sene Ötelemeli 150.000 TL Kredi Kullanabilecek
Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, pandemi nedeniyle olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkârlar için faizsiz kredi fırsatı sunuyor. Bu kapsamda, 150.000 TL'ye kadar kredi kullanabilecek olan esnaf ve sanatkârlar, kredinin ilk iki senesinde ödeme yapmayacaklar.

Kredi başvuruları, 10 Mayıs 2023 tarihine kadar banka şubelerinden veya bankaların online başvuru platformları aracılığıyla yapılabilecek. Esnaf ve sanatkârlar, başvurularında vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi gibi belgeleri sunmak zorunda olacaklar.

Kredi başvurusu onaylanan esnaf ve sanatkârlar, 150.000 TL'lik kredilerini 4 sene vade ile geri ödeyecekler. Kredinin ilk 2 senesi, ödemesiz olarak geçecek. 3. ve 4. senelerde ise esnaf ve sanatkârlar, 6 ayda bir eşit taksitler halinde krediyi geri ödeyecekler.

Ziraat Bankası Halkbank ve Vakıfbank’tan Kredi Kullanılabilecek

Kredi fırsatı, pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnaf ve sanatkarların finansal ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Faizsiz kredi seçeneği, esnaf ve sanatkarların finansal yüklerini hafifletmeyi hedefliyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın esnaf ve sanatkarlara sunacağı faizsiz kredi fırsatı, pandemi sürecinde zor günler geçiren işletmelerin finansal ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacak. Kredi fırsatından yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkârlar, bankaların online başvuru platformlarına başvurarak veya şubelerden başvuruda bulunarak kredi başvurusunda bulunabilirler.

Kredi Fırsatıyla İlgili Banka Genel Müdürleri Açıklamada Bulundu

Kredi fırsatıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, esnaf ve sanatkarların pandemi sürecinde zor günler geçirdiğine dikkat çekti ve bu süreçte finansal destek sağlamak amacıyla bu kredi fırsatını sunacaklarını belirtti. Aydın, kredinin esnaf ve sanatkarların ihtiyaçlarına yönelik oluşturulduğunu ve ödemelerin başlayacağı 3. seneden itibaren taksitlerin eşit olacağını vurguladı.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan da kredi fırsatıyla ilgili yaptığı açıklamada, Halkbank olarak her zaman esnaf ve sanatkarların yanında olduklarını belirtti. Pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarların maddi olarak zorlandığına dikkat çeken Arslan, bu kredi fırsatının esnaf ve sanatkarların finansal ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacağını ifade etti.

Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih de yaptığı açıklamada, Vakıfbank olarak esnaf ve sanatkarların yanında olduklarını ve onların finansal ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmaya devam edeceklerini belirtti. Faizsiz kredi fırsatının esnaf ve sanatkarların işletmelerini ayakta tutmalarına yardımcı olacağını ifade eden Üstünsalih, bankanın bu kredi fırsatıyla esnaf ve sanatkarların yanında olduğunu göstermeyi amaçladıklarını vurguladı.