16 Yaşındaki Kız Çocuğuna Tecavüz Akabinde Yaşanan Şok Skandal Gelişme!

16 Yaşındaki Kız Çocuğuna Tecavüz Akabinde Yaşanan Şok Skandal Gelişme!
Bingöl'de 16 yaşındaki E.A.'ya 2yıl boyunca tecavüzettikleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan 8 uzman çavuşla ilgili davada kararçıktı. 6 uzman çavuşa 1 ile 7 yıl arasında hapis cezası verilirken, sanıklara 'iyi hal' indirimi uygulandı. 2 uzman çavuş iseberaat etti. Bingöl'de 16 yaşındaki E.A'ya 2 yıl boyunca tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan 8uzman çavuş ile ilgili davada karar çıktı. Çocuğa cinsel istismara 'iyi hal' şoku. Bingöl'de görülen 'utanç davası'na iyi durum indirimi damga vurdu. 16

Bingöl'de 16 yaşındaki E.A.'ya 2 yıl boyunca tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan 8 uzman çavuşla ilgili davada karar çıktı. 6 uzman çavuşa 1 ile 7 yıl arasında hapis cezası verilirken, sanıklara 'iyi hal' indirimi uygulandı. 2 uzman çavuş ise beraat etti. Bingöl'de 16 yaşındaki E.A'ya 2 yıl boyunca tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan 8 uzman çavuş ile ilgili davada karar çıktı. Çocuğa cinsel istismara 'iyi hal' şoku. Bingöl'de görülen 'utanç davası'na iyi durum indirimi damga vurdu. 16 yaşındaki E.A.'ya istismarda bulundukları iddiasıyla yargılanan 8 uzman çavuştan 6'sı 1 ile 7 sene arasında hapis cezasına çarptırıldı. 2 uzman çavuş ise beraat etti.

Mahkeme ‘Mağdurun çocuk olması’, ‘Suçu cinsel amaç ile işlemek’, ‘Değişik zamanlarda bir kişiye karşı aynı suçun birden fazla işlendiği’, ‘Çocuğun basit cinsel istismarı’ gibi suçlardan sanık uzman çavuşlar M.K. ve H.Y’ye 1 yıl 3 ay, S.K’ye 1 yıl 10 ay 15 gün, M.T’ye 2 yıl 6 ay,  İ.Y’ye 6 yıl 8 ay, Y.A’ya 8 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası verdi. Ancak bu ceza ‘iyi hal’ nedeniyle 7 yıl 3 ay 15 güne indirildi. Bingöl Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar K.U. ile O.G. hakkında ise beraat kararı verdi.

 

Davayı takip eden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi “Nitelikli ve ağırlaştırılmış unsurlar uygulanmayarak sanıklar korunmuş. Adaletsiz ve kabul edilemez bir karardır, temiz yoluna gideceğiz” dedi.