2010 KPSS Soruşturmasında Fetullah Gülen Skandalı Dur Durak Bilmiyor Bomba Gelişmeler!

2010 KPSS Soruşturmasında Fetullah Gülen Skandalı Dur Durak Bilmiyor Bomba Gelişmeler!
2010 KPSS soruşturmasıyla iglili yazılı açıklamayapan Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, KPSS soruşturmasının Gülen ile irtibatlandırılmasınatepki gösterdi. 2010 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili usülsüzlük iddialarıyla ilişkin dünsabah eş zamanlı operasyonbaşlatıldı. Bugüne kadar gazete küpürleriyle başlatılan bir çoksoruşturmada bir numaralı şüpheli yapılan Gülen, KPSS soruşturmasında da bir numaralışüpheli oldu. 1numaralı zanlı Fethullah Gülen! KPSS soruşturmasında i

2010 KPSS soruşturmasıyla iglili yazılı açıklama yapan Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, KPSS soruşturmasının Gülen ile irtibatlandırılmasına tepki gösterdi. 2010 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili usülsüzlük iddialarıyla ilişkin dün sabah eş zamanlı operasyon başlatıldı. Bugüne kadar gazete küpürleriyle başlatılan bir çok soruşturmada bir numaralı şüpheli yapılan Gülen, KPSS soruşturmasında da bir numaralı şüpheli oldu. 1 numaralı zanlı Fethullah Gülen! KPSS soruşturmasında iddianamenin detayları belli oldu. 1 numaralı zanlı Fethullah Gülen olduğu ortaya çıktı. KPSS operasyonlarında bir numaralı zanlı Fethullah Gülen'dir haberlerinden sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kozalak açıklamalarda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada 1 numaları zanlı Fethullah Gülen olduğu belirtilmişti. Gelişmeler sonrası Albayrak yazılı açıklamasında şunları söyledi:

 

HER TÜRLÜ İDDİA VE İTHAM İFTİRADAN İBARETTİR

 

"Tamamen algıya yönelik yapılan 2010 KPSS operasyonunun asıl hedefi netleşti. Anlaşılan, havuz medyasının akla ziyan iftiralarını, 2010 KPSS savcısı devam ettiriyor.

 

Memlekette ne kadar faali meçhul varsa hepsini Sayın Fethullah Gülen ile irtibatlandırmaya yönelik iftiralar anlaşılan yeterli görülmemiş. Kendisi ile uzak ya da yakın hiçbir ilgi ve bağı olmayan kişiler hakkında gerçekleştirilen 2010 KPSS soruşturması ile Sayın Fethullah Gülen irtibatlandırılmaya çalışılmaktadır.

 

Savcılık soruşturmasında geçtiği iddia edilen ve bu şekliyle medyada yer alan, Sayın Müvekkile yönelik her türlü iddia ve itham iftiradan ibarettir.

 

Müvekkilim aleyhine suç uyduranlarla ilgili her türlü hukuki yollara müracaat edeceğimizi kamuoyuna arz ederiz."

 

SAVCIYI TEHDİT SORUŞTURMASINDA 3 GÖZALTI

 

Bu arada, KPSS'deki usulsüzlük soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman'ın telefonla tehdit edilmesine ilişkin 3 kişinin dün gece yakalandığı belirtildi. Bunlardan N.Ö'nün Etimesgut'ta bir devlet okulunda öğretmen olduğu öğrenildi.

 

Savcı Yücel Erkman'ın talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize ve Mali Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, 15 ay süren çalışmanın ardından, dün 19 ilde önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenleyerek, çok sayıda kişiyi gözaltına almıştı.


Kaynak: İnternethaber