Adalet Yürüyüşü Büyük Adalet Mitingi ne zaman nerede saat kaçta?

Adalet Yürüyüşü Büyük Adalet Mitingi ne zaman nerede saat kaçta?
Kemal Kılıçtaroğlu'nun 15 Haziran 2017 Perşembe günü Ankara Güven park'tan başlattığı Adalet Yürüyüşü 25.gününde saat 18:00'da Maltepe Miting Alanında son bulacak. Adalet Yürüyüşünün son bulduğu gün Maltepe Miting Alanında CHP'nin önderliğinde ve bir çok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun yer alacağı Büyük Adalet Mitingi ile son bulacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu'nun 15 Haziran 2017 Perşembe günü Ankara Güvenpark'tan başlattığı "Adalet Yürüyüşü" devam ediyor. Adalet Yürüyüşünün 22. günü geride kalırken şimdiye kadar birçok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu Adalet Yürüyüşünde yer aldı. 

Adalet Yürüyüşü Kemal Kılıçtaroğlu önceliğinde hergün yaklaşık 20-22 km yol kat ederek ilerliyor. Kemal Kılıçtaroğlu yol güzargahında bulunan köyleride ziyaret etmeyi ihmal etmiyor. Köylülerin sofrasına misafir olan olan Kılıçtaroğlu gittiği yerlerde yakın ilgiyle karşılaşırken  bazı AK Partililer ise Adalet Yürüyüşünü protesto ettiği gözlemlendi.

Maltepe Büyük Adalet Mitingi ne zaman saat kaçta nerede?

Adalet Yürüyüşünde 22. gün geride kalırken yürüyüşün son durağı olan Maltepe'de CHP önceliğinde ve bir çok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun desteklediği Büyük Adalet Mitingi yapılacak. Büyük Adalet Mitingi 9 Temmuz 2017 Pazar günü saat 18:00'da başlayacak. Mitin alanı olarak Maltepe miting alanı olacağı duyuruldu. 

Büyük Adalet Mitingine 1,5 Milyondan fazla katılımın olacağı tahmin edilirken, miting alanında hiç bir partinin amblemi logosu veya sloganı olmayacak. Miting alanının tek teması "ADALET" olacak ve mitingde sadece Türk Bayrakları yer alacak.

Maltepe Miting Alanı Nerede?

Maltepe Miting Alanına Nasıl Gidilir?

İSTANBUL AVRUPA YAKASI İÇİN;

Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir, Beşiktaş, Beyoğlu, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Esenler, Esenyurt, Çatalca, Şişli, Sultangazi, Kağıthane, Sarıyer, Silivri ilçelerinde; Adalet Mitingi organizasyonalrının belirlediği merkezlerden miting alanına otobüslerle ulaşım sağlanacaktır. Miting sonunda otobüs park alanlarından ilçelere dönüş sağlanacaktır.

Ayrıca miting alanına aşağıdaki alternatif yollardan da ulaşım sağlanacaktır.

DENİZ YOLU İLE

Metro-Metrobüs ve Tramvay gibi ulaşım araçlarını kullanarak Feshane ve Yenikapı İDO iskelesine gelecek olan katılımcılar için miting alanına ring gemi seferleri düzenlenecektir:

1- Metrobüs Ayvansaray Durağını kullanarak Eyüp Feshane İskelesine gelecek katılımcılarımız için miting alanına ring gemi seferleri yapılacaktır.

2- Marmaray, Hacıosman-Yenikapı Metro hattı ve Havalimanı-Aksaray Metro hatlarını kullanarak Yenikapı İDO İskelesine gelen katılımcılar için miting alanına ring gemi seferleri düzenlenecektir.

METROBÜS İLE

Beylikdüzü-Zincirlikuyu -Söğütlüçeşme Metrobüsü kullanılarak gelinen olan Uzunçayır istasyonundan Kadıköy-Kartal Metrosu ile Maltepe veya Huzurevi duraklarında indikten sonra yürüyerek miting alanına ulaşacaklardır. Veya Uzunçayır istasyonundan, Otobüs ring araçları ile miting alanına ulaşım sağlanacaktır.

METRO İLE

Hacıosman-Yenikapı Metrosu, Havalimanı Aksaray Metrosu, Bağcılar Kabataş Tramvay hattı kullanılarak hem alternatif toplu ulaşım imkanları kullanılabilir hem de Yenikapı İdo İskelesinden yapılacak ring gemi seferleri ile ulaşım sağlanabilir.

Kadıköy-Kartal metrosu ile; Maltepe veya Huzurevi duraklarından indikten sonra yürüyerek miting alanına ulaşacaklardır.

MARMARAY İLE

Kazlıçeşme Yenikapı, Sirkeci istasyonlarından Ayrılıkçeşme istasyonuna ulaşılarak Kadıköy-Kartal metrosu ile miting alanına ulaşım sağlanacaktır.

İSTANBUL ANADOLU YAKASI İÇİN;

Ataşehir, Çekmeköy, Kartal, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde; Adalet Mitingi Organizatörlerinin belirlediği merkezlerden miting alanına otobüslerle ulaşım sağlanacaktır. Miting sonunda otobüs park alanlarından ilçelere dönüş sağlanacaktır.

Ayrıca miting alanına aşağıdaki alternatif yollardan da ulaşım sağlanacaktır.

DENİZ YOLU İLE

Adalar ilçesi gemi ile Maltepe İDO iskelesine ulaşım sağlayacaktır.

Üsküdar ve Kadıköy TURYOL iskelelerinden ring gemi seferleri ile Maltepe İDO iskelesine ulaşım sağlanacaktır. Buradan yürüyerek miting alanına ulaşılacaktır.

Ayrıca Beykoz ilçe katılımcıları, tahsis edilecek gemilerle Maltepe İDO iskelesine ulaşım sağlayacaktır.

METROBÜS İLE

Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme Metrobüsü kullanılarak Uzunçayır istasyonundan Kadıköy-Kartal Metrosu ile Maltepe veya Huzurevi duraklarında indikten sonra yürüyerek miting alanına ulaşacaklardır.

Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme Metrobüsü kullanacak katılımcılar için Uzunçayır istasyonundan ring araçları (Otobüsler) ile de miting alanına ulaşım sağlanacaktır.

METRO İLE

Kadıköy-Kartal metrosu ile; Maltepe veya Huzurevi duraklarından indikten sonra yürüyerek miting alanına ulaşacaklardır.

MARMARAY İLE

Kadıköy-Kartal Metrosu ile miting alanına ulaşım sağlanacaktır. Ayrıca, Ayrılıkçeşme istasyonundan miting alanına ring araçları (otobüsler) ile de ulaşım sağlanacaktır.

Not: Ayrıca, miting alanına ulaşımla ilgili ayrıntılı bilgileri Adalet Mitingi Platformundan alabilirsiniz. Adalet Mitingi Organizatörlerinin belirlediği noktalardan miting alanına otobüslerle ulaşım sağlanacaktır. Miting sonunda aynı noktalardan ilçelere dönüş sağlanacaktır.