Başbakandan Bomba İstihdam Paketi Açıklaması Gündemde Çok Konuşulacak!

Başbakandan Bomba İstihdam Paketi Açıklaması Gündemde Çok Konuşulacak!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Çankaya Köşkü'ndeki İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi'ne ilişkin basıntoplantısı düzenledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3 dönem kurulanı takılan AK Partili bakanlarla ilgiliçarpıcı açıklamalardabulundu.Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Çankaya Köşkü'nde İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi'ni açıkladı. Başbakan Davutoğlu İstihdam, Sanayi, Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi' ni açıkladı." 11 ayaklı paket ile üretimidestekleyece

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Çankaya Köşkü'ndeki İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi'ne ilişkin basın toplantısı düzenledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3 dönem kurulanı takılan AK Partili bakanlarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Çankaya Köşkü'nde İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi'ni açıkladı. Başbakan Davutoğlu İstihdam, Sanayi, Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi' ni açıkladı." 11 ayaklı paket ile üretimi destekleyecek, ve istihdamı artıracağız" dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yeni Destek ve İstihdam Paketi'ni açıkladı. Buna göre, toplum yararına çalışanların sayısı 120 bine çıkarılacak. 6 aylık eğitim sırasında net asgari ücret İŞKUR tarafından ödenecek. Yatırımcının vergi yükü düşürülecek.

 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, ekonomiden sorumlu bakanların da katılımı ile 'Üretim ve İstihdama Destek Paketi'ni açıkladı. Davutoğlu, açıkladıkladı tedbir paketinin 11 ayaklı olduğunu kaydetti. Paket, vergi indirimlerinden, işverene mesleki eğitim desteğini dek bir dizi destek içeriyor. Pakette, toplum yararına çalışan sayısını artıracaklarını 120 bin yeni istihdam imkânı da yer alıyor. Yeni paketin maliyeti, emekli desteği 7,5 milyar TL olarak açıklandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, üç dönem kuralı nedeniyle 7 Haziran seçimlerinden sonra bazı bakanların kabinede yer alamamasına ilişkin, "2002’den bu yana nasıl değişiklikler yaşanmışsa ve bu değişiklikler Ak Parti’nin, hükümetlerin performanslarını etkilememiş, arkadaşlarımızın devre dışına çıkması gibi bir sonucu doğurmamışsa bir iki olumsuz örnek hariç şimdi de bu ekip omuz omuza yoluna devam eder. Ünvanlarla, makamlarla birarada değiliz biz, biz ideal vizyonlarla bir aradayız. Dolayısıyla makamlar değişse de bu ekibin birlikteliği değişmez" dedi.