Başbakandan Çok Çarpıcı Bomba Elektrik Arızası Açıklaması Gündemi Adeta Şok Etti!

Başbakandan Çok Çarpıcı Bomba  Elektrik Arızası Açıklaması Gündemi Adeta Şok Etti!
BaşbakanAhmet Davutoğlu, Türkiyegenelinde yaşananelektrik kesintisiyle ilgili açıklamayaptı. Davutoğlu, “Terör saldırısını da araştıyoruz” dedi. Başbakan AhmetDavutoğlu, elektrik kesintisiylealakalıaraştırmalarınbaşladığını, Enerji ve Elbette Kaynaklar Bakanlığında kriz masasıkurulduğunu, Bakan Taner Yıldız'ın lazım gelen açıklamaları yapacağını bildirdi.Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye genelinde yaşananelektrikkesintisiyle ilgili açıklamayaptı. Davutoğlu, “Terör saldırısını da araştıyoruz” dedi. Başbakan

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından bugün açıklanan ve Temmuz'dan itibaren emekliler ile ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılacak seyyanen zammın bütçeye yıllık maliye 2.4 milyar lira olarak hesaplandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili açıklama yaptı. Davutoğlu, “Terör saldırısını da araştıyoruz” dedi.Başbakan Ahmet Davutoğlu Türkiye'de yaşanan elektrik kesintisi ile ilgili olarak çok önemli açıklamalarda bulunduTürkiye'nin büyük bir bölümünü kapsayan elektrik kesintisi, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere hayatı felç etti, metro trenleri durdu, alışveriş merkezleri karanlığa gömüldü.Türkiye'deki elektrik kesintisiyle ilgili açıklama yapan Başbakan Davutoğlu: "Terör dahil her türlü ihtimali araştırıyoruz. Enerji Bakanlığı'nda kriz masası kurduk." dedi.

Başbakan Davutoğlu, AK Parti Grup Toplantısı’na gelişinde Meclis Kulisi’nde gazetecilerin Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşanan elektrik kesintilerine yönelik sorularını cevapladı.

Başbakan Davutoğlu, son grup toplantısını yapacaklarını belirterek "Elektrik kesintisiyle ilgili derhal araştırmalar başladı. Enerji Bakanımız gerekli açıklamaları yapacak. Enerji Bakanlığı’nda kriz masası kuruldu. Elektrik arzında hiçbir problem, sıkıntı yok aksine bu saatler elektrik tüketiminin az olduğu bir saat dolayısıyla enerji arzında bir sıkıntı yok. İletim hatlarında olabilecek sıkıntılar konusunda da inceleme devam ediyor. Enerji Bakanlığı’nda bir kriz masası oluştu. Saat başı açıklama yapılacak" dedi.

Başbakan Davutoğlu, "Terör saldırısı ihtimali var mı?" sorusuna "Araştırılıyor, tüm ihtimaller araştırılıyor" karşılığını verdi.