Başkent Ankara Sulara Teslim Oldu Şok Anlar Yaşanıldı

Başkent Ankara Sulara Teslim Oldu Şok Anlar Yaşanıldı
ANKARA'da ana su borusunun patlaması sonucu, asfaltyol çökerken çok sayıda ev, bahçeve araçlar sular atında kaldı. ASKİ borusu patladı vatandaşlar mahsur kaldı.Ankara'nın Yenimahelle ilçesindepatlayan boru yolun çökmesine neden oldu. Olay yerine gelenbelediye ekipleri tahliye çalışmasına başladı. Çevrede bulunan binaların giriş katlarını subastı. Başkent Ankara 'da anne su borusunun patlamasıneticesi , asfalt yol çökerken çok fazla sayıda hane , bahçe ve araçlar sular atında kaldı. Ankara'da ana su borusunu

ANKARA'da ana su borusunun patlaması sonucu, asfalt yol çökerken çok sayıda ev, bahçe ve araçlar sular atında kaldı. ASKİ borusu patladı vatandaşlar mahsur kaldı.Ankara'nın Yenimahelle ilçesinde patlayan boru yolun çökmesine neden oldu. Olay yerine gelen belediye ekipleri tahliye çalışmasına başladı. Çevrede bulunan binaların giriş katlarını su bastı. Başkent Ankara 'da anne su borusunun patlaması neticesi , asfalt yol çökerken çok fazla sayıda hane , bahçe ve araçlar sular atında kaldı. Ankara'da ana su borusunun patlaması sonucu, asfalt yol çökerken çok sayıda ev, bahçe ve araçlar sular atında kaldı. Başkent'te bir caddede meydana gelen göçük, ana su borusunu patlattı, yol trafiğe kapatıldı.Ankara'nın Yenimahalle İlçesi'ndeki İvedik Metro İstasyonu yakınındaki Cem Ersever Caddesi'nde meydana gelen göçük hayatı felç etti.

Yenimahale İvedik metro istasyonu bitişiğinde bulunan Şehit Cem Ersever Caddesinde akşam saatlerinde ana su borusu patladı. Patlamanın etkisiyle asfalt yol çökerken, tonlarca su dışarı akmaya başladı. Ana borudan çıkan su, istinat duvarlarını yıktı. Binaların bahçelerine dolan su nedeniyle çok sayıda daire ve araç sular altında kaldı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve belediye ekipleri gelerek çalışma başlattı. Olay nedeniyle cadde çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

 

GÖKÇEK: MADDİ ZARARLAR DERHAL GİDERİLECEK

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, su borusunun patlamasıyla ilgili twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Şu anda maalesef Yenimahalle Cem Ersever caddesinde cazibe ile çalışan ana borumuz patladı. Borunun içinde ki suyun boşalması en az 3 saat sürer. Alt kotta bazı binaların bodrum katını maalesef su bastı. Bütün ekiplerimiz olay mahallinde. Akan suyu İstanbul yoluna veriyoruz. Afete maruz kalan ailelere geçmiş olsun diyoruz. Peşinen ifade edeyim, mağdur olan ailelerin maddi zararları kesinlikle ve derhal giderilecektir. Allah cana vermesin. Mala gelecek zararı Allah'ın izniyle telafi ederiz. Olaya ASKİ, fen işleri, çevre, itfaiye daire başkanlıklarımız müdahale ettiler. Maalesef 0 kotu altında bodrum katları zarar gördü. Caddeyi ve boruları toparlamak 1,5 günümüzü alacak gibi. Talimat verdim, vatandaşımızın maddi zararları önümüzdeki hafta içinde giderilecek. Tüm zarar gören vatandaşlarıma geçmiş olsun diyorum. Ayrıca vatandaşlarımızın hasar gören otopark ve bahçeleri eskisinden çok daha mükemmel hale hemen getirilecek. Tekrar tekrar geçmiş olsun" dedi.