Ben Bilirim Ödülü ne? Para Ödülü ne kadar?

Ben Bilirim Ödülü ne? Para Ödülü ne kadar?
Yeni Nesil Yayıncılık sloganıyla yayın hayatına devam eden 360 TV'nin sevilerek izlenen yarışma programı Ben Bilirim gün geçtikçe izleyici kitlesini genişletmeyi başarıyor. Diğer yarışmaların aksine çok soru az ödül ilkesiyle bilgiye önem veren yarışmacıları ile izleyici kitlesini buluşturmayı hedeflemektedir. Peki Ben bilirim ödülü ne?

Yeni nesil yayıncılı sloganı ile yayın hayatına devam eden 360 TV'de hafta içi ekranlara gelen Ben Bilirim bilgi yarışma programı gün geçtikçe izleyici kitlesini arttırmakta. 

Ben Bilirim bilgi yarışma programı %100 Yerli Format sloganı ile hafta içi ekranlara gelmekte. Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri dört yarışmacıdan oluşan etap birincileri Cuma günü Final yarışında yarışarak haftanın birincisi olmak için çaba sarf ediyorlar. Sunuculuğunu 'in yapmış olduğu programda toplam 66 soru soruluyor. Yarışmacılar A'dan Z'ye kadar harflerinden (J harfi hariç) 28 sorunun sorulduğu ısınma turunda 40 ile 70 puan, 2.turda ise yine yarışmacılar 28 sorudan 80 ile 150 puan arasındaki sorulara doğru cevap vererek en fazla puan toplayan iki kişiden birisi olarak Final mücadelesine çıkmak için yarışıyorlar.

Ben Bilirim'de ilk iki turda en fazla puan toplayan iki yarışmacı beş kategoride toplam 10 sorunun sorulduğu ve her bir sorunun 200 puan olduğu Final yarışında birinci olabilmek için yarışıyorlar.

Yarışmacılar Harfleri yarışma sırasına göre seçiyor. Çıkan soruya ilk o yarışmacının cevap verme hakkı olduğu soruda eğer ki yarışmacı o soruya doğru cevap veremez ise diğer yarışmacılar butona ilk önce basmak şartıyla soruya cevap verebiliyor. Hiç bir yarışmacı doğru cevabı açtıramaz ise kutucuklardaki harfler açılarak yarışmacıların doğru cevap vermesine yardımcı olunuyor.

?

ise yarışma formatları gereği sadece hafta birincisi olan yarışmacı görebiliyor. Yarışmacılar ilk günde ödül almıyorlar. Pazartesi , Salı, Çarşamba, Perşembe olmak üzere haftanın dört günü ödül bölümünde yarışıyorlar. Ve Cuma günü finalde ödül kazanıyorlar. 360 TV yapımcısı Ödül ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ödül konusunda açıkçası biraz bizim tercihimiz farklı. İşin içine parayı koyduğunuz zaman insanlardaki o sıcak atmosferi kaybetme riski doğuyor. Dolayısıyla daha cüzi bir rakamla insanların sosyalleşebileceği bir alan oluşturuyoruz. Yarışmacılarımız kendileri gibi düşünen insanlarla bir arada oluyorlar. O,  bir buçuk saati keyifle geçirmelerini sağlıyoruz. İşin içine para girdiğinde başka hırslar devreye giriyor. Biz de bunu çok ön planda tutmuyoruz. Yoksa parayı vermemek değil. Yarışmacılar da bu durumdan çok memnunlar." diyerek yarışmanın sadece eğitici yanını ortaya koyduğunu söylemekte.