Çağlayan Adliyesinde Şok Eylem Güne Damga Vurdu Flaş Anlar Yaşanıldı

Çağlayan Adliyesinde Şok Eylem Güne Damga Vurdu Flaş Anlar Yaşanıldı
İstanbul Adalet Sarayı'na aranmadan girmek isteyen avukatlar ortalığı bir birine kattı. Polis müdahale etti. Çağlayan Adliyesi yine karıştı! Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ölümünden sonra Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayına girmek isteyen Avukatlar aranmaya başlanınca tepki gösterdiler.Üzerlerini aratmamak istemeyen Avukatlar ve Polisler arasında arbede yaşandı. Sabahtan bu yana avukatların adliye girişinde aranması nedeniyle yaşanan tartışmalar ve gerginliğe çevik kuvvet polis müdahale etti. Bir n av

İstanbul Adalet Sarayı'nda Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ardından güvenlik güçleri ile avukatlar arasında yaşanan arama gerginliği bugün de sürdü. Polis ekipleri, aranmaya karşı çıkan avukatları kalkanlarıyla iterek adliye dışına çıkardı. Avrupa'nın en büyük adalet saraylarından biri olan İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı'na yakışmayan görüntüler bugünde basına yansıdı. İstanbul Adalet Sarayı'nda savcının şehit edilmesinin ardından güvenlik kuvvetleri ile avukatlar arasında yaşanan "arama" gerginliği bugün de sürdü. Adliyeye gelen çevik güç ekipleri, aranmak istemeyen avukatlara müdahale etti. Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği İstanbul Adalet Sarayı'nda, arama yapılmasına karşı çıkan avukatlarla polis arasında arbede yaşandı. Arama kararını protesto eden avukatlar, polis zoruyla adliyeden çıkarıldı.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda "aranarak içeri alınmaya" tepki gösteren bir grup avukata çevik kuvvet polisi müdahale etti.

 

Sabah saatlerinden itibaren x-ray cihazından geçerek el dedektörüyle aranmayı kabul etmeyen avukatlar, adliyenin C kapısı avukat girişinde toplanmaya başladı. Avukatların önünde özel güvenlik görevlileri etten duvar örerken arkalarında ise sivil polisler bekledi.

 

X-RAY CİHAZINI SÖKTÜLER

 

Bir süre sonra avukatlar, x-ray cihazını kaldırıp içeri girmek istedi. Yaşanan kısa süreli arbedenin ardından çevik kuvvet olaya müdahale etti.