Çağlayan Adliyesinde Şok Eylemde Şok Anlar Yaşanıldı Bomba Gelişmeler!

Çağlayan Adliyesinde Şok Eylemde Şok Anlar Yaşanıldı Bomba Gelişmeler!
İstanbul Adalet Sarayı'nda Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ardından güvenlik güçleri ile avukatlararasında yaşanan arama gerginliği bugün de sürdü. Polis ekipleri, aranmaya karşı çıkanavukatları kalkanlarıyla iterek adliye dışına çıkardı. Avrupa'nın en büyük adalet saraylarından biri olan İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı'na yakışmayan görüntüler bugünde basınayansıdı. İstanbul Adalet Sarayı'nda savcının şehit edilmesinin ardından güvenlik kuvvetleri ile avukatlar arasında yaşanan "arama" gergin

İstanbul Adalet Sarayı'nda Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ardından güvenlik güçleri ile avukatlar arasında yaşanan arama gerginliği bugün de sürdü. Polis ekipleri, aranmaya karşı çıkan avukatları kalkanlarıyla iterek adliye dışına çıkardı. Avrupa'nın en büyük adalet saraylarından biri olan İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı'na yakışmayan görüntüler bugünde basına yansıdı. İstanbul Adalet Sarayı'nda savcının şehit edilmesinin ardından güvenlik kuvvetleri ile avukatlar arasında yaşanan "arama" gerginliği bugün de sürdü. Adliyeye gelen çevik güç ekipleri, aranmak istemeyen avukatlara müdahale etti. Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği İstanbul Adalet Sarayı'nda, arama yapılmasına karşı çıkan avukatlarla polis arasında arbede yaşandı. Arama kararını protesto eden avukatlar, polis zoruyla adliyeden çıkarıldı.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda "aranarak içeri alınmaya" tepki gösteren bir grup avukata çevik kuvvet polisi müdahale etti.

 

Sabah saatlerinden itibaren x-ray cihazından geçerek el dedektörüyle aranmayı kabul etmeyen avukatlar, adliyenin C kapısı avukat girişinde toplanmaya başladı. Avukatların önünde özel güvenlik görevlileri etten duvar örerken arkalarında ise sivil polisler bekledi.

 

X-RAY CİHAZINI SÖKTÜLER

 

Bir süre sonra avukatlar, x-ray cihazını kaldırıp içeri girmek istedi. Yaşanan kısa süreli arbedenin ardından çevik kuvvet olaya müdahale etti.