CHP'li Muharrem İnce O Valiye Ateş Püskürdü!

CHP'li Muharrem İnce O Valiye Ateş Püskürdü!
Gündemde yine Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun öğretmeni azarlamasıve ardından gelen üzücü olayvar.CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Yalova Valisine çok sert tepkigösterdi. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun, hakaretleri nedeniyle öğrencileriningözleri önünde azarlayıp sınıftan kovduğu, daha sonra "öğretmene saygıyürüyüşü"nde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirenmatematik öğretmeni ne sahip çıktı ve valiyi topa tuttu. Muharrem İnce, kıyafetlerini beğenmediğigerekçe

Gündemde yine Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun öğretmeni azarlaması ve ardından gelen üzücü olay var. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Yalova Valisine çok sert tepki gösterdi. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun, hakaretleri nedeniyle öğrencilerinin gözleri önünde azarlayıp sınıftan kovduğu, daha sonra "öğretmene saygı yürüyüşü"nde kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren matematik öğretmeni ne sahip çıktı ve valiyi topa tuttu. Muharrem İnce, kıyafetlerini beğenmediği gerekçesiyle öğrenciler önünde Matematik Öğretmeni Öz'ü azarlayan Yalova Valisi'ne tepki gösterdi.

TÜBİTAK ödüllü, Termal Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Halil Serkan Öz'ü, sınıfın ortasında öğrencilerinin önünde kılık kıyafeti için rencide eden ve sınıftan kovan Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nu sert bir dille eleştiren CHP'li Muharrem İnce, "Ben bu valiye 'Vali olamazsın' demedim. 'Adam olamazsın' dedim. Ne kadar haklıymışım." şeklinde konuştu. İnce Vali Cebiroğlu'na Yalova'yı terk etmesini söyleyerek aksi takdirde bu şehri ona dar ederiz açıklamasında bulundu.

 

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun, kılık-kıyafeti nedeniyle öğrencilerinin gözleri önünde azarlayıp sınıftan kovduğu, daha sonrada sendikalar tarafından kendisine destek verilmesi için düzenlenen mitingde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını Termal Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Halil Serkan Öz'ün ailesi, taziyeleri evinde kabul etti.

 

Öz ailesini ziyaret eden CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, çocukları ölen Güler ve Kemal Öz çiftine, "Hiç merak etmeyin, bunun hesabını soracağız" dedi.

 

Daha sonra basın mensuplarına açıklama yapan İnce, "Ben bu valiye 'Vali olamazsın' demedim. 'Adam olamazsın' dedim. Ne kadar haklıymışım. Vali olmuş ama adam olamamış. Bu bir cinayettir. Bu, sıradan bir kalp krizi değildir. Bu devlet eliyle işlenmiş bir cinayettir. Baş sorumlusu da validir" diye konuştu.