CHP'nin Kalesi İzmir'i HDPliler Fethetti!

CHP'nin Kalesi İzmir'i HDPliler Fethetti!
İZMİR'deki nevruzkutlamaları, HDP'nin öncülüğündebinlerce kişininkatılımıyla Alsancak semtindeki Gündoğdu Meydanı'nda yapıldı..İzmir Gündoğdu'da ilk nevruz kutlaması. HDP İzmir İl yönetimi öncülüğündeki bu yılkikutlamalarönceki yıllarda izinverilmeyen Gündoğdu Meydanı'nda yapıldı. Kutlamalara katılanlar, bugün saat 11.00'den itibaren alanıdoldurmaya başladı.HDP öncülüğünde bugün İzmir'in Alsancak semtinde bulunan Gündoğdu Meydanı'nda coşkulu bir kalabalık ile birlikte nevruz kutlamalarınabaşlandı. Gündoğdu

İZMİR'deki nevruz kutlamaları, HDP'nin öncülüğünde binlerce kişinin katılımıyla Alsancak semtindeki Gündoğdu Meydanı'nda yapıldı.İzmir Gündoğdu'da ilk nevruz kutlaması. HDP İzmir İl yönetimi öncülüğündeki bu yılki kutlamalar, önceki yıllarda izin verilmeyen Gündoğdu Meydanı'nda yapıldı. Kutlamalara katılanlar, bugün saat 11.00'den itibaren alanı doldurmaya başladı. HDP öncülüğünde bugün İzmir'in Alsancak semtinde bulunan Gündoğdu Meydanı'nda coşkulu bir kalabalık ile birlikte nevruz kutlamalarına başlandı. Gündoğdu Meydanı'na insanlar saat 11:00'dan itibaren akın etmeye başladı. İzmir'deki Nevruz kutlamaları, HDP'nin öncülüğünde binlerce kişinin katılımıyla ilk kez Alsancak semtindeki Gündoğdu Meydanı'nda yapıldı.

HDP İzmir İl yönetimi öncülüğündeki bu yılki kutlamalar, önceki yıllarda izin verilmeyen Gündoğdu Meydanı’nda yapıldı. Kutlamalara katılanlar, bugün saat 11.00’den itibaren alanı doldurmaya başladı. Alanda kurulan, konuşmaların yapılacağı platforma, sol tarafında Türkçe, sağ tarafında Kürtçe ’Öcalan’ın özgürlüğü tüm halkların örgürlüğüdür’ yazan, ortasında ise Abdullah Öcalan’ın posteri bulunan büyük bir pankart asıldı. Gündoğdu Meydanı’nı dolduran binlerce kişi, çalınan şarkı ve türküler eşliğinde eğlendi.

Üzerlerinde HDP yelekleri bulunan partili görevliler, kutlamalarda bir olumsuzluk olmaması için çaba harcadı. Alanda HDP bayrak ve flamalarının ağırlığı dikkat çekerken, kalabalık arasında bazı kişiler yüzlerini poşuyla kapattı. İzmir Emniyet Müdürlüğü görevlileri de kutlamaların yapıldığı alanın çevresinde ve kentin farklı noktalarında yoğun güvenlik önlemi aldı. HDP İzmir İl Eş Başkanı Cavit Uğur, alanda yaklaşık 40 bin kişi bulunduğunu belirtti. Kutlamalar kapsamında konuşmalar yapıldı.