DHKP-C Tarafından Öldürülen Savcı Mehmet Salih Kiraz Gerçekleri Şok Etti!

DHKP-C Tarafından Öldürülen Savcı Mehmet Salih Kiraz Gerçekleri Şok Etti!
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması ve şehit olduğupolisoperasyonu ile ilgili şok detaylar ortaya çıktı. Öldürülen teröristlerin, Savcı Kiraz'ı siper olarak kullandıkları belirlendi. 4 dakika sürenoperasyonda odadaki dolap ve masanın arkasına saklanan teröristlerin telefon açıkken Kiraz'ı şehit ettikleri belirlendi. 1990'lı senelerden günümüze kadar Türkiye'de birçok kanlı eylemi gerçekleştiren ve üstlenen terörörgütü DHKP-C, önceki gün bu kanlı eylemlerine bir yenisinidaha ekledi. İstanbul Adliyesi'

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması ve şehit olduğu polis operasyonu ile ilgili şok detaylar ortaya çıktı. Öldürülen teröristlerin, Savcı Kiraz'ı siper olarak kullandıkları belirlendi. 4 dakika süren operasyonda odadaki dolap ve masanın arkasına saklanan teröristlerin telefon açıkken Kiraz'ı şehit ettikleri belirlendi. 1990'lı senelerden günümüze kadar Türkiye'de birçok kanlı eylemi gerçekleştiren ve üstlenen terör örgütü DHKP-C, önceki gün bu kanlı eylemlerine bir yenisini daha ekledi. İstanbul Adliyesi'nde katledilen Savcı Kiraz'ın odasındaki incelemelerde saldırganların kullandığı belirlenen tek bir silah bulundu.

 

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda iki DHKC üyesi tarafından saatlerce rehin tutulduktan sonra katledilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın 6. kattaki odası, olayın ardından incelemeler için kapatıldı. Olay yeri inceleme ve terörle mücadele şubesi polisleri gün boyu yaptığı incelemeleri akşam saatlerinde bitirdi.

 

Savcı Kiraz'ın 6. kattaki odasında 7.65'lik,"Fransız onlusu" diye tabir edilen silah bulundu. Saldırganların bu silahı kullandığı belirtildi.

 

Silah inceleme için Emniyet'e götürüldü. Adliye kaynaklarından edinilen bilgiye göre odada tek silah bulundu. Saldırganların sadece birinde silah olduğu öğrenildi.