Dila Koyurga ne dedi? Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret!

Dila Koyurga ne dedi? Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret!
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal medya üzerinden hakaret eden CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri Dila Koyurga, Twitter'daki hesabını sıfırladığı ve Erdoğan'a yönelik hakaret içeren suç unsuru olan tweetleri sildiği öğrenildi.

Recep Tayyip Erdoğan'a hakarette bulunan CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga'nın sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabını sıfırladığı öğrenildi.

KOYURGA HESABINI SIFIRLADI VE DAHA SONRA ESKİ HESABINI GERİ ALDI!

Dila Koyurga'nın, kullanıcı adını farklı hesaba taşıyıp takipçilerini sıfırladığı, daha sonra eski hesabını geri aldığı tespit edildi. Sabah'ın haberine göre, Dila Koyurga'nın hesabının sıfırlanması sırasında, Dila Koyurga'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaret içeren suç unsuru olan tweetleri sildiği öğrenildi.

İNAL: "KOYURGA'NIN TÜM TWEETLERİ ŞİKAYET ÜZERİNE, SAVCILIK TALİMATIYLA KOLLUK TARAFINDAN KAYIT ALTINA ALINMIŞTIR"

Avukat Mustafa Doğan İnal, Dila Koyurga'nın tüm tweetlerinin İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kayıt altına alındığını açıkladı.

İnal, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından açıklamada bulundu ve "Hesap kapatıp sıfırlayarak kurtulamasın. CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri Dila Koyurga'nın tüm tweetleri şikayet üzerine, savcılık talimatıyla kolluk tarafından kayıt altına alınmıştır" dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

İnal, Dila Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A KARŞI HAKARET SUÇU İŞLENDİ"

Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Ahmet Özel'in suç duyurusunda; şüpheli Dila Koyurga'nın Twitter isimli internet sitesi üzerinden yaptığı paylaşım ile basın ve yayın yoluyla o dönem Başbakan olarak görev yapmakta olan Recep Tayyip Erdoğan' a karşı hakaret suçu işlediğini ifade edildi.