Doğa harikası Ihlara Vadisi'ni sel vurdu!

Doğa harikası Ihlara Vadisi'ni sel vurdu!
Doğa harikası Ihlara Vadisi'ni sel vurdu!Aksaray’ı sel vurdu!Ihlara Vadisi sular altında kaldı..Aksaray’da etkili olan şiddetli yağmur, Güzelyurt ilçesine bağlı Belisırma köyünde sele dönüştü.

 Aksaray’ı sel vurdu!Ihlara Vadisi sular altında kaldı..Aksaray’da etkili olan şiddetli yağmur, Güzelyurt ilçesine bağlı Belisırma köyünde sele dönüştü.

Ajanskonya.net'in İHA'dan edindiği habere göre,Aksaray’da etkili olan şiddetli yağmur, Ihlara Vadisi içinde bulunan turizm merkezlerinden Belisırma köyünde sele dönüştü. Köyde turistler için hazırlanan ve dere kenarında bulunan restoranların kameriyeleri sel sularıyla yıkıldı. Nostaljik hasır çadırlar ve şark köşeleri de yerinden sökülerek sular altında kaldı. Selle ilgili bilgiler veren Ihlara Belediye Başkanı İsmail Yılmaz, etkili olan yağış ve dağlardaki karların erimesiyle oluşan sel sularının, Belisırma’da etkili olduğunu belirtti. Dere yatağından akarken yükselen sulardan turistler için hazırlanan mekanların sular altında kaldığını belirten Yılmaz, ekili arazilerin de zarar gördüğünü söyledi. Başkan Yılmaz, "Dere yatağından taşan sular ekili arazileri de kapladı. Çiftçimizin ürünleri sular altında kaldı. Yaşanan olayın ardından hasar tespiti çalışması yapacağız" şeklinde konuştu.