Elazığ'da sulama Birliği çalışanları açlık grevi eyleminde!

Elazığ'da sulama Birliği çalışanları açlık grevi eyleminde!
Elazığ'da sulama Birliği çalışanları eylemde!Elazığ’daki Eyüp Bağları Sulama Birliği personeli, 5 yıldır maaş alamadıkları gerekçesiyle açlık grevi başlattı.Elazığ'da sulama Birliği çalışanları açlık grevi eyleminde!

 Elazığ'da sulama Birliği çalışanları eylemde!Elazığ’daki Eyüp Bağları Sulama Birliği personeli, 5 yıldır maaş alamadıkları gerekçesiyle açlık grevi başlattı.

Ajanskonya.net'in İHA'dan edindiği habere göre,Devlet Su İşleri Elazığ Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Eyüp Bağları Sulama Birliği İstasyonu’nda çalışan kadrolu personeller, 5 yıldır maaşlarını alamadıklarını iddia ederek eylem yaptı. Açlık grevi başlatan işçiler, yetkililerin sorunun çözümü için duyarlı olmasını istedi. Grev sözcüsü Süleyman Tanış, şov yapmadıklarını belirterek, "Biz bugün burada bir eylem başlatmış bulunmaktayız. Bu eylemin adını açlık grevi koyarak yola çıktık arkadaşlarımızla. Herkes bundan emin olsun ki biz burada şov yapmıyoruz. Biz burada herhangi bir gösteri yapmıyoruz. Biz burada yaklaşık 5 yıldır devletin mağdur ettiği insanlarız. Biz burada ya hakkımızı alacağız ya da burada öleceğiz. Artık bizim gidecek üçüncü bir adresimiz yok. Ya yetkililerimiz bizi buradan alıp işimizin başına götürürler ya da eşimiz dostumuz arkadaşımız bizi buradan kaldırır musalla taşına koyarlar. Biz burada her şeyi göze almış insanlarız. Açız, mahkumuz biz. Şu anda ailelerimize ekmek götüremez hale gelen arkadaşlarımız var aramızda. Ben buradan tüm yetkililere soruyorum. Allah aşkına bu ülkede milyonlarca kamu çalışanı var emeklisi var işçisi var memuru var. 5 ay maaş almadan hayatını sürdürebilir mi? Biz arkadaşlarımızla 5 ay değil tam 5 yıldır maaş alamıyoruz. Herhangi bir özel sektörde çalışma imkanımız da yok bizim" dedi.

15 kişiyle greve başladıklarını ifade eden Tanış, sorun çözüme kavuşana kadar açlık grevini sonlandırmayacaklarını kaydetti.