Genel Sağlık Sigortası (GSS) de Yarın Son Gün! Aman Ha Dikkat!

Genel Sağlık Sigortası (GSS) de Yarın Son Gün! Aman Ha Dikkat!
11 Eylül 2014'e kadar gelir testi yaptırmayan kişiler, yarınakadar gelir testi yaptırırlarsa tüm borçlarını sildirebiliyorlar. Genel sağlık sigortası (GSS) borçluları için son tarih 31 Mart (yarın) doluyor. Ak Parti hükümetin, Türkiye'deki tüm vatandaşları (işsiz) için sigortalıyapmıştı. Çalışmayanların sigortalı olması durumuyla, vatandaşın devlete borçlu olduğu bildirildi. Prim borçluları için yarınson gün. Gelir testi yaptıranlara büyük müjde geldi. 11 Eylül 2014'e kadar gelir testi yaptırmayan kişiler,

11 Eylül 2014'e kadar gelir testi yaptırmayan kişiler, yarına kadar gelir testi yaptırırlarsa tüm borçlarını sildirebiliyorlar. Genel sağlık sigortası (GSS) borçluları için son tarih 31 Mart (yarın) doluyor. Ak Parti hükümetin, Türkiye'deki tüm vatandaşları (işsiz) için sigortalı yapmıştı. Çalışmayanların sigortalı olması durumuyla, vatandaşın devlete borçlu olduğu bildirildi. Prim borçluları için yarın son gün. Gelir testi yaptıranlara büyük müjde geldi. 11 Eylül 2014'e kadar gelir testi yaptırmayan kişiler, yarına kadar gelir testi yaptırırlarsa tüm borçlarını sildirebiliyorlar. Prim borçluları için yarın son gün. Gelir testi yaptırmamış olan kişiler testi yaptırmak için yarın son gün, Yarına kadar test yaptıran kişilerin borçlarını sildirmeleri mümkün. 30 Mart 2015 Pazartesi 09:32. Prim borçluları yarın son gün!

Genel sağlık sigortası (GSS) borçluları için son tarih 31 Mart (yarın) doluyor.  Haber7′deki habere göre, test yaptırmadığı için prim borcu çıkanlar yarına kadar bulundukları il veya ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurarak gelir testi yaptırırlarsa borçlarını revize edebilir veya sildirebilirler. Bu durumdaki kişilerin yaşadıkları hanede kişi başına düşen gelir 400,5 TL’nin altındaysa bu bütün prim borçları silinebilir.

 

NE KADAR PRİM ÖDENİYOR?

 

Test sonrası kişi başına düşen gelir 400,5 TL’nin altındaysa primleri devlet ödüyor, 400,5 ila 1.201,5 TL arasındakiler 48.06 TL; 1.201.5 TL ila 2.403 TL arasındakiler 144,18 TL. 2.403 TL’nin üzerinde olanlar ise 288,36 TL ödüyor.

 

Gelir testi yaptırması gerektiği halde yaptırmayanlar ise gelirleri asgari ücretin iki katından yüksekmiş gibi düşünülüyorlar ve adlarına her ay en yüksek rakamdan prim borcu birikiyor.

 

KİMLERE GEREK YOK?

 

Gelir testi yaptırmasına gerek olmayan kişiler şu şekilde sıralanabilir.

 

Sigortalı olanlar

İsteğe bağlı sigorta primi ödeyenler.

SGK’dan emekli aylığı, malullük aylığı, dul ve yetim aylığı alanlar.

Geçici köy korucuları.

65 yaş ve engelli aylığı alanlar

İşsizlik maaşı alanlar.