Hararetli Tartışmalara Neden Olan O Paketi Erdoğan Eni Sonu Onayladı!

Hararetli Tartışmalara Neden Olan O Paketi Erdoğan Eni Sonu Onayladı!
Kamuoyunda "İç Güvenlik Paketi" olarak da bilinen, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu, Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuoyunda “İç Güvenlik Paketi” Kanunu onayladı. Yasaya göre, kolluk amirinin yazılı, acele hallerde sözlü emriyle kişinin üstü, eşyası, aracı aranabilecek. Bu yapılırken arama gerekçesini de içeren belge verilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan,'İç Güvenl

Kamuoyunda "İç Güvenlik Paketi" olarak da bilinen, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu, Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuoyunda “İç Güvenlik Paketi” Kanunu onayladı. Yasaya göre, kolluk amirinin yazılı, acele hallerde sözlü emriyle kişinin üstü, eşyası, aracı aranabilecek. Bu yapılırken arama gerekçesini de içeren belge verilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan,'İç Güvenlik Paketini' kanunu onayladı.İç Güvenlik Paketi içerisinde yer alan arama izinleri artık geçerli sayılacak.Arama yapılırken neden arama yapıldığına ilişkin belge aranan kişiye verilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halk arasında İç Güvenlik Paketi olarak bilinen 6638 sayılı Polis Vazife ve Salâhiyet Kanunu, Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u onayladı.

Polis; okul, kamu binası, ibadethane gibi yerlere molotof, patlayıcı, yanıcı, yakıcı, boğucu, yaralayıcı ve benzeri silahlarla saldıranlara karşı silah kullanabilecek. Toplantı veya gösteri yürüyüşlerinde, “havai fişek, molotof, demir bilye ve sapan” bulundurulmayacak ve taşınmayacak. Terör örgütünün propagandasına dönüştürülen yürüyüşlerde, yüzünü tamamen veya kısmen kapatanlara 5 yıla kadar hapis cezası verilecek. Vali, lüzumu halinde, kolluk amir ve memurlarına suç faillerinin bulunması için gereken emirleri verebilecek. Kanunda belirtilen hükümler çerçevesinde, mülki amirler tarafından belirlenecek kolluk amirlerince 48 saate kadar gözaltına alma kararı verilebilecek.  Polis koleji kapatılacak ve burada öğrenimine devam eden öğrenciler, sınav puanlarına uygun okullara naklen kaydedilecek.