HDP heyeti Erbil'de

HDP heyeti Erbil'de
HDP heyeti Erbil'deZana ve Önder Erbil'de..HDP’nin İmralı heyetinde yer alan milletvekilleri Sırrı Süreya Önder ve Leyla Zana, Kürt Ulusal Kongresi’nin toplanması ile ilgili çalışmalar ve Abdullah Öcalan’ın Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ve Celal Talabani’ye yönelik mesajlarını iletmek için bugün Kuzey Irak’ın Erbil kentine geçti.

 Zana ve Önder Erbil'de..HDP’nin İmralı heyetinde yer alan milletvekilleri Sırrı Süreya Önder ve  Leyla Zana, Kürt Ulusal Kongresi’nin toplanması ile ilgili çalışmalar ve Abdullah Öcalan’ın  Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ve Celal  Talabani’ye yönelik mesajlarını iletmek için bugün  Kuzey Irak’ın  Erbil kentine geçti.

İmralı adasında 5 Mart’ta Öcalan ile görüşen Sırrı Süreya Önder ve Leyla Zana, Kürt Ulusal Kongresi’nin toplanma çalışmaları hakkında görüşmek ve Öcalan’ın Barzani ile  Celal Talabani’ye yazdığı mesajları iletmek üzere bugün Irak’ın Erbil kentine geçti. Önder ve Zana’nın Erbil’de Barzani ve Bölgesel yönetimin Başbakanı Neçirvan Barzani ile de görüşmesi bekleniyor. Heyetin bu görüşmeden sonra İmralı adasına gidip Abdullah Öcalan ile görüşmeleri aktaracağı belirtildi.