İDİL'de Ortalık Kan Gölüne Döndü Kadınlar Nefer Oldu!

İDİL'de Ortalık Kan Gölüne Döndü Kadınlar Nefer Oldu!
ŞIRNAK'ın İdil İlçesi'ne bağlı Yağmurca Köyü'nde yaşayanve aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan 2aile arasında çıkan silahlı çatışmada, ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü,aralarında kadın ve çocuklarında olduğu yaklaşık 10 kişi de yaralandı! Yağmurca Köyünde dün yaşanan aile faciasında 3 kişi öldü 13 kişide yaralandı.Ölen 3kişiden ikisinin kadın olduğu ortaya çıktı.Kadınlar siper oldular. Şırnak Yağmurca Köyü'nde, Çalış ve Yağan aileleri arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan ve 3 kiş

Şırnak'ın İdil ilçesinde, 2 aile arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan kavgada 2 kişi öldü, 10 kişi yaralandı. Olay dün akşam saatlerinde Yağmurca Köyü'nde yaşandı.Şırnak'ın İdil İlçesi'ne bağlı Yağmurca Köyü'nde, Çalış ve Yağan aileleri arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan, 3 kişinin öldüğü, 13 kişinin de yaralandığı silahlı çatışmada, kadınların kendilerini erkeklerin silahlı çatışmasına siper ettiler. Şırnak'ın İdil ilçesinde husumetli iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldü, 6 kişi yaralandı. Yaralıların durumunun da ağır olduğu belirtilirken, Mardin'in Midyat ve Nusaybin ile Şırnak'ın İdil, Cizre ve Silopi İlçeleri'nden destek için ambulans çağırıldı. Yaralılar, Cizre ve İdil'deki hastanelerde tedavi altına alındı. Şırnak ilinde İdil İlçesi'ne bağlı Yağmurca Köyü'nde yaşayan iki aile arasında arazi hsuumeti yüzünden çıkan olaylar kan akıttı. 2 aile fertlerinin de karıştığı olayın sonu ise kötü bitti. Arazi husumeti sonrasında 3 şahıs yaşamını yitirdi.

İdil'e bağlı Yağmurca Köyü'nde dün arazi anlaşmazlığı nedeniyle meydana gelen, 2'si kadın 3 kişinin öldüğü, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 13 kişinin yaralandığı atışmanın ayrıntıları ortaya çıktı. Erkekler arasında silahlı çatışma çıktığını gören 29 yaşındaki Kevi Çalış, 25 yaşındaki Özgün Yağan, 24 yaşındaki Kadriye Yağan ve 23 yaşındaki Şirin Yağan, onları durdurmak için kendilerini düşünmeden kendilerini ortaya attı. Kadınların araya girmesine rağmen erkekler çatışmayı sürdürünce vurulan Kevi Çalış ve Özgül Yağan kaldırıldıkları hastanede kurtarılamayarak yaşamlarını yitirdi. Ağır yaralanan Kadriye Yağan ve Şirin Yağan'ın ise tedavileri sürüyor.
Köydeki erkeklerin çatışmasına kendilerini siper ettikleri için hayatlarını kaybeden kadınların cenazeleri dün gece otopsi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, ağır yaralı olan kadınlar Diyarbakır ve Mardin'deki hastanelerde tedavileri sürüyor. Güvenlik güçlerinin yoğun önlem aldığı Yağmurca Köyü'ne giriş ve çıkış yasağı devam ederken, ölen 2 kadın ile 1 erkeğin cenazelerinin ne köye getirilip toprağa verileceği henüz bilinmiyor.