Kobâne Eylemleriyle İlgili Flaş Tahliye!

Kobâne Eylemleriyle İlgili Flaş Tahliye!
Kobani olaylarından dolayı Diyarbakır'da 6-8 Ekim olaylarında Yasin Börü'nün de aralarında bulunduğu 4 HÜDA PAR üyesinin öldürülmesiyle ilgili tutuklanan A.A.Y. tahliye edildi. Kobani eylemleri sırasında yaşamını yitiren Yasin Börü ve arkadaşlarıyla öldürülme olayıyla ilgili bir kişi tahliye edildi. Avukat Mahsun Kaya, müvekkilinin tahliye edilmesinin memnuniyetle karşıladıklarını kaydetti. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 6-7 Ekim Kobani olaylarında, Yasin Börü, Riyat Güneş, Ahmet Dakak ve Hasan Gök

Kobani olaylarından dolayı Diyarbakır'da 6-8 Ekim olaylarında Yasin Börü'nün de aralarında bulunduğu 4 HÜDA PAR üyesinin öldürülmesiyle ilgili tutuklanan A.A.Y. tahliye edildi. Kobani eylemleri sırasında yaşamını yitiren Yasin Börü ve arkadaşlarıyla öldürülme olayıyla ilgili bir kişi tahliye edildi. Avukat Mahsun Kaya, müvekkilinin tahliye edilmesinin memnuniyetle karşıladıklarını kaydetti. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 6-7 Ekim Kobani olaylarında, Yasin Börü, Riyat Güneş, Ahmet Dakak ve Hasan Gökoğuz'ın öldürülmesi ile ilgili yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, olaydan yaklaşık bir ay sonra 27 kişi tutuklandı. 6-7 Ekim Kobani eylemleri sırasında yaşamını yitiren Yasin Börü ve arkadaşlarının öldürülme olayıyla ilgili bir kişi tahliye edildi.

6-7 Ekim Kobani eylemleri sırasında yaşamını yitiren Yasin Börü ve arkadaşlarının öldürülme olayına karıştığı gerekçesiyle gözaltına alınan ancak olayın yaşandığı tarihlerde başka bir suçtan cezaevinde olduğu anlaşılan A.A.Y., bugün tahliye edildi. Avukat Mahsun Kaya, yaptıkları itiraz üzerine müvekkillerini tahliye edildiğini belirtti. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 6-7 Ekim Kobani olaylarında, Yasin Börü, Riyat Güneş, Ahmet Dakak ve Hasan Gökoğuz'ın öldürülmesi ile ilgili yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, olaydan yaklaşık bir ay sonra 27 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında bulunan A.A.Y.'nin, 6-7 Ekim olayları sırasında başka bir suçtan cezaevinde bulunduğu ve 9 Ekim'de tahliye olduğu öğrenildi. A.A.Y.'nin avukatları, bu durumunun ortaya çıkmasının mahkemeye başvurdu. Başvuruyu değerlendiren mahkeme, 18 Mart'ta gözaltına alınan A.A.Y.'nin tahliye edilmesine karar verdi. Avukat Mahsun Kaya, müvekkilinin tahliye edilmesinin memnuniyetle karşıladıklarını kaydetti.