Metin Feyzioğlu Şok Beyanatlarla Adeta Bombaladı!

Metin Feyzioğlu Şok Beyanatlarla Adeta Bombaladı!
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "5 Nisan Avukatlar Günü" etkinlikleri çerçevesinde Yalova Barosu'nca Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene katıldı.Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, yanında ki heyetle '5 Nisan Avukatlar Günü' dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret ederek, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "5 Nisan Avukatlar Günü" aktiviteleri çerçevesinde Yalova Barosu'nca Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan merasim

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "5 Nisan Avukatlar Günü" etkinlikleri çerçevesinde Yalova Barosu'nca Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene katıldı.Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, yanında ki heyetle '5 Nisan Avukatlar Günü' dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret ederek, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "5 Nisan Avukatlar Günü" aktiviteleri çerçevesinde Yalova Barosu'nca Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan merasime katıldı. Avukatların adliyeye aranarak alınması ile ilgili gündem Türkiye'yi gererken gerginliğin mimarlarından İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal'dan sonra bu kez de Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ortaya çıktı.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Yalova Barosu tarafından düzenlenen törene katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programa katılan Feyzioğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Avukatların adliye girişlerinde üstlerinin aranmasıyla ilgili konuşan Feyzioğlu, "Bizim görüşümüz gayet net. Hiçkimse, avukatın kılına bile dokunamaz, dokundurtmayız. Biz şahsımıza ait hiçbir ayrıcalığın peşinde değiliz. Bizim çantamızı, kendi özel mektubumuz değil, müvekkilin mektubu, özel, yani yurttaşın özeli olduğu için kimse elle açıp arayamaz. Fakat aramızda ’Çantalarımızı X- Ray’e koymayacağız, kendimiz duyarlı kapıdan geçmeyeceğiz’ diyen yok. Hakim de savcı da avukat da adliye personeli de geçecek. Adliyeye giren koliler de geçecek" diye konuştu.

 

TERÖR SALDIRISIYLA AVUKATLARIN UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ YOK

 

Avukatların hedef tahtasına konmak istendiğini söyleyen Feyzioğlu, şöyle devam etti:

 

"Adliyeye hali hazırda en güvenilir ve güvenli şekilde giren grup, zaten avukatlar. Çünkü okuyucuya kartımızı gösterdiğimizde, Ankara ’daki sunucudan sisteme fotoğrafımız düşer dev ekrana ve oradan güvenlik görevlisi, bu kişi o kişidir diye kontrol ettikten sonra girer. Adliyeye hangi hakim, hangi savcı, hangi adliye personeli böyle giriyor. İstanbul ’daki olay korkunç bir terör saldırısıdır. Bu terör saldırısıyla avukatların ve avukatlığın uzaktan, yakından ilgisi yoktur. Koluna cübbe almış birini, kart okuyucudan geçirerek değil, yandan içeriye almışlardır. Bunu kim yapmıştır? Asıl onun peşine düşsünler. Bugün ihtiyacımız olan birlik, beraberliktir. Bugün ihtiyacımız olan en yukarıdan provokasyonlara değil tam aksine en yukardan en aşağıya kadar kucaklaşmaktır.