Olay İsim Metin Feyzioğlu Öcalan'ın Mektubunu Yerden Yere Vurdu!

Olay İsim Metin Feyzioğlu Öcalan'ın Mektubunu Yerden Yere Vurdu!
YALOVA'da konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Abdullah Öcalan'ın İmralı'ndan gönderip, Diyarbakır'da okunan mektubuyla ilgili konuştu. Feyzioğlu, "Biz demokratik bir hak olarak hangi mutabakata vardıklarını bilmek istiyoruz. Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Nevruz dolayısıyla Öcalan'ın yayınlamış olduğu mektubu değerlendirdi. Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Yalova şubesinin Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen programına katılan TBB Başkanı Feyzioğlu,

YALOVA'da konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Abdullah Öcalan'ın İmralı'ndan gönderip, Diyarbakır'da okunan mektubuyla ilgili konuştu. Feyzioğlu, "Biz demokratik bir hak olarak hangi mutabakata vardıklarını bilmek istiyoruz. Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Nevruz dolayısıyla Öcalan'ın yayınlamış olduğu mektubu değerlendirdi. Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Yalova şubesinin Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen programına katılan TBB Başkanı Feyzioğlu, gazetecilerin sorularını cevapladı. Abdullah Öcalan'ın Nevruz mektubunu değerlendirdi.

Yalova'da Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen 'Türkiye ve Çıkış' adlı konferansa konuşmacı olarak katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, konferans öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Nevruz kutlamalarında okunan Abdullah Öcalan’ın mesajıyla ilgili konuşan Feyzioğlu, “Bugün mektup açıklandı. Açıklanan mektupta diyor ki; ‘Karşılıklı varılacak mutabakata göre.' Şimdi biz Türk milleti olarak, Türk milletinin içine, altını çizerek söylüyorum hepinize, 77 milyon kişi asli unsur olarak dâhildir. Anayasamız böyle diyor. Bu mutabakatın içine ne dâhildir? Ne konuda anlaşmışlardır? Ben bunları bilmiyorum. Bir vatandaş olarak bilmiyorum. Bilen de yok, bilmiyoruz. Öğrenmek istiyoruz bu hangi mutabakattır, nedir?" dedi.