Pancar Fiyatı Üzerinden Erdoğan'a Hakaret Etti Feriştahı Kaydı!

Pancar Fiyatı Üzerinden Erdoğan'a Hakaret Etti Feriştahı Kaydı!
Konya'da, pancar taban fiyatı düşük açıklanınca babasının kendisine laf verdiği bisikleti alamayacağını düşünen 14 yaşındaki Onur K., Pancar Kooperatifleri Birliği Başkanı için Sosyal Medya Sitesi Facebook'ta yazdığı yazıya "hakaret" davası açıldı. Geçen yıl oğlu Onur'a, Pancar Kooperatifleri Birliği tarafından pancarın taban fiyatının yüksek bir oranda açıklanması halinde armağan olarak bisiklet alacağını söyledi. Fakat taban fiyatı, 1200 TL olarak açıklanınca 14 yaşındaki Onur K. çok sinirlendi. Konya'da,

Konya'da, pancar taban fiyatı düşük açıklanınca babasının kendisine laf verdiği bisikleti alamayacağını düşünen 14 yaşındaki Onur K., Pancar Kooperatifleri Birliği Başkanı için Sosyal Medya Sitesi Facebook'ta yazdığı yazıya "hakaret" davası açıldı. Geçen yıl oğlu Onur'a, Pancar Kooperatifleri Birliği tarafından pancarın taban fiyatının yüksek bir oranda açıklanması halinde armağan olarak bisiklet alacağını söyledi. Fakat taban fiyatı, 1200 TL olarak açıklanınca 14 yaşındaki Onur K. çok sinirlendi. Konya'da, pancar taban fiyatı düşük açıklanınca babasının kendisine söz verdiği bisikleti alamayacağını düşünen 14 yaşındaki Onur K., Pancar Kooperatifleri Birliği Başkanı için Facebook'ta yazdığı yazıya "hakaret" davası açıldı.

Konya'nın Karatay kazasında hayatını sürdüren Ömer Faruk K. pancar tarımıyla uğraşıyordu. Geçtiğimiz sene erkek çocuğu Onur'a, Pancar Kooperatifleri Birliği (PANKORBİRLİK) aracılığıyla pancarın zemin ücretinin dik tek oranda izah etmesi şeklinde hediye olarak bisiklet yarışı alacağını ifade etti . Fakat zemin fiyatı, 1200 TL olarak açıklanınca 14 yaşlarındaki Onur K. tek sürü sinirlendi. "Aşık Oğlan" isimli Facebook adına girerek, PANKOBİRLİK ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Recep Misafir'un şahsi sayfasına, "Lan verdiğin maliyetin a... goyuyum. Sen çiftçiyi batıracan lan bu gidişle haysiyetsiz" diye yazdı. Misafir da " kötü söz " iddiasıyla hata ilanında yer aldı . Onur K. 10 Aralık 2014'te savcılığa çağrıldı. İfadesinde, "Benim babam çiftçidir. Ürettiğimiz malları PANKOBİRLİK'e satarız. Maliyetleri bir .500 olarak izah etmişti . Fakat alımlarda 1200 TL alındığını duyurunca canım sıkıldı. Bu sebeple müştekinin Facebook adresinin altına önceden kullanmış olduğum 'Aşık Oğlan' adı ile mevzubahis paylaşımları yazdım. Eleştirmek amaçlı yazmıştım, hata meydana geldiğini bilmiyordum" diye konuştu .