Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürtçe Nevruz Mesajı Adeta Şok Etti!

Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürtçe Nevruz Mesajı Adeta Şok Etti!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "21 Mart Dünya Nevruz Günü" nedeniyle yazılı mesaj yayınladı. Erdoğan ayrıca, Twitter hesabından Türkçe, Kürtçe, İngilizce, Arapça ve Farsça nevruz mesajı paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 farklı dilde söylediği Nevruz mesajı dikkat çekti. Barış ve kardeşliği sık sık dile getiren Erdoğan'ın mesajı ise şöyle;. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nevruz Mesajı. Çözüm süreci kapsamında İzleme Heyeti oluşturulmasını doğru bulmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “B

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "21 Mart Dünya Nevruz Günü" nedeniyle yazılı mesaj yayınladı. Erdoğan ayrıca, Twitter hesabından Türkçe, Kürtçe, İngilizce, Arapça ve Farsça nevruz mesajı paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 farklı dilde söylediği Nevruz mesajı dikkat çekti. Barış ve kardeşliği sık sık dile getiren Erdoğan'ın mesajı ise şöyle;. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nevruz Mesajı. Çözüm süreci kapsamında İzleme Heyeti oluşturulmasını doğru bulmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar neyi değiştirecek ki? Birilerini tatmin için bu işler yapılmaz. Hükümet gerekeni, başlattığı bir süreç üzerinde devam ettirmelidir” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün resmi Twitter hesabından Newroz bayramını tam olarak 5 dilde kutladı ve takipçilerini şaşırttı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "21 Mart Dünya Nevruz Günü" mesajında, "Ülkemizde de Nevruz'un, uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz kardeşlik ve huzur ikliminin pekiştirilmesine vesile olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "21 Mart Dünya Nevruz Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Nevruzu, ''geniş bir coğrafyada binlerce yıldır kutlanan ortak bir bayram, baharın uyanışı ile simgelenen birliğin, beraberliğin, kardeşliğin adı'' olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim kültürümüzde de Orta Asya'dan Balkanlara kadar tüm canlılığıyla varlığını sürdüren Nevruz Bayramı, milletimizin, tüm farklılıkları aşarak, geçmişine sahip çıkma ve geleceğini birlikte inşa etme iradesini ifade eder. Nevruzla bayramlaştırılan tabiatın dirilişi, aynı zamanda gönüllerdeki ümitlerin de dirilişidir" ifadelerini kullandı.

 

Aşık Veysel'in "benim sadık yarim kara topraktır" dizesini anımsatan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Kadim bir geleneğin mensubu olan aziz milletimiz, 'toprak ana' nitelemesiyle de Allah'ın kendisine emaneti olan tabiata verdiği önemi en veciz şekilde ifade etmiştir. 2010 yılından itibaren, Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyaya kazandırılan bu güzel bayramın, insanlığa barış ve sevgi getirmesini temenni ediyorum. Ülkemizde de nevruzun, uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz kardeşlik ve huzur ikliminin pekiştirilmesine vesile olmasını diliyorum. Baharla birlikte yeşeren ümitlerimizin, Nevruz Bayramı ile beklediğimiz neticeye ulaşacağına ve önümüzde yepyeni bir dönemin açılışına vesile olacağına inanıyorum. Tüm insanlıkla, tüm kardeşlerimizle birlikte, milletimizin 21 Mart Nevruz Bayramı'nı kutluyorum."