Recep Tayyip Erdoğan'ın Nevruz Mesajı Gündemi Salladı

Recep Tayyip Erdoğan'ın Nevruz Mesajı Gündemi Salladı
Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 mart Dünya Nevruz Günü mesajı hakkında açıklama yaptı. Mesajında dikkat çekici ifadeler de yer alıyordu. Cumhurbaşkan'ı Recep Tayyip Erdoğan'dan Nevruz Mesajı !Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Mart Dünya Nevruz Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda "Ülkemizde de, Nevruz'un, uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz kardeşlik ve huzur ikliminin pekiştirilmesine vesile olmasını diliyorum" Çözüm süreci kapsamında İzleme Heyeti oluşturulması

Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 mart Dünya Nevruz Günü mesajı hakkında açıklama yaptı. Mesajında dikkat çekici ifadeler de yer alıyordu. Cumhurbaşkan'ı Recep Tayyip Erdoğan'dan Nevruz Mesajı !Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Mart Dünya Nevruz Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda "Ülkemizde de, Nevruz'un, uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz kardeşlik ve huzur ikliminin pekiştirilmesine vesile olmasını diliyorum" Çözüm süreci kapsamında İzleme Heyeti oluşturulmasını doğru bulmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar neyi değiştirecek ki? Birilerini tatmin için bu işler yapılmaz. Hükümet gerekeni, başlattığı bir süreç üzerinde devam ettirmelidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "21 Mart Dünya Nevruz Günü" mesajında, "Ülkemizde nevruzun, uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz kardeşlik ve huzur ikliminin pekiştirilmesine vesile  olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

Nevruzu, "Geniş bir coğrafyada binlerce yıldır kutlanan ortak bir bayram, baharın uyanışı ile simgelenen birliğin, beraberliğin, kardeşliğin adı" olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim kültürümüzde de Orta Asya'dan Balkanlara kadar tüm canlılığıyla varlığını sürdüren Nevruz Bayramı, milletimizin, tüm farklılıkları aşarak, geçmişine sahip çıkma ve geleceğini birlikte inşa etme iradesini ifade eder. Nevruzla bayramlaştırılan tabiatın dirilişi, aynı zamanda günüllerdeki ümitlerin de dirilişidir" ifadelerini kullandı.

 

Aşık Veysel'in "benim sadık yarim kara topraktır" dizesini anımsatan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Kadim bir geleneğin mensubu olan aziz milletimiz, 'toprak ana' nitelemesiyle de Allah'ın kendisine emaneti olan tabiata verdiği önemi en veciz şekilde ifade etmis¸tir. 2010 yılından itibaren, Birleşmis¸ Milletler tarafından tüm dünyaya kazandırılan bu güzel bayramın, insanlığa barış ve sevgi getirmesini temenni ediyorum. Ülkemizde de nevruzun, uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz kardeşlik ve huzur ikliminin pekiştirilmesine vesile olmasını diliyorum. Baharla birlikte yeşeren ümitlerimizin, Nevruz Bayramı ile beklediğimiz neticeye ulas¸acağına ve önümüzde yepyeni bir dönemin açılışına vesile olacağına inanıyorum. Tüm insanlıkla, tüm kardeşlerimizle birlikte, milletimizin 21 Mart Nevruz Bayramı'nı kutluyorum."