Sayıştay'ın 7 yeni üyesi belirlendi!

Sayıştay'ın 7 yeni üyesi belirlendi!
Sayıştay'ın 7 yeni üyesi belirlendi!Meclis’te Sayıştay için 7 üye seçildiTBMM Genel Kurulu’nda Sayıştay’da boş bulunan 7 üyelik için seçim yapıldı.

 İşte Sayıştay'a seçilen 7 yeni üye!Meclis’te Sayıştay için 7 üye seçildiTBMM Genel Kurulu’nda Sayıştay’da boş bulunan 7 üyelik için seçim yapıldı.

Ajanskonya.net'in İHA'dan edindiği habere göre,Sayıştay Meslek Mensupları Kontenjan Grubu’ndan İsmail Aktaş, Abdullah Doğru, Ali Özek, Ahmet Gümüş, Osman Kaya; Maliye Bakanlığı Meslek Mensubu Diğer Adaylar Kontenjan Grubu’ndan Sema Küçük, Mehmet Akif Ümay Sayıştay üyeliğine seçildi.

TBMM Genel Kurulu’nda Sayıştay’da boş bulunan 7 üyelik için 6085 sayılı Sayıştay Kanunu'nun 15 ve 16. maddeleri ile iç tüzüğün 150. maddesine göre gizli oylamayla seçim yapıldı. Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleri arasından belirlenen Sayıştay Üyeleri Ön Seçim Geçici Komisyonu tarafından Sayıştay üyelikleri için kontenjan gruplarına göre boş üyelik sayısının iki katı olarak belirlenen adayları içeren birleşik oy pusulası milletvekillerine dağıtıldı. Yapılan oylama sonrasında Sayıştay Meslek Mensupları Kontenjan Grubu listesinden en çok oyu alan 5 aday ile Maliye Bakanlığı Meslek Mensubu Diğer Adaylar Kontenjan Grubu listesinden en çok oyu alan 2 aday

Sayıştay üyeliğine seçildi. Seçim sonucu şöyle:

“Sayıştay Meslek Mensupları Kontenjan Grubu’ndan İsmail Aktaş, Abdullah Doğru, Ali Özek, Ahmet Gümüş, Osman Kaya; Maliye Bakanlığı Meslek Mensubu Diğer Adaylar Kontenjan Grubu’ndan Sema Küçük, Mehmet Akif Ümay.”