Şehit Edilen O Savcı İle İlgili Şoke Eden Bomba Gerçekler Gündemde Çok Konuşulacak!

Şehit Edilen O Savcı İle İlgili Şoke Eden Bomba Gerçekler Gündemde Çok Konuşulacak!
Savcı'nın ölümünden sonra ortaya çıkan gerçekler şok etti.Gezi Parkı protestolarına katılan Okan Özçelik, 1 Haziran 2013'te polisin attığı biber gazı kapsülünün isabet ettiği gözünü kaybetmişti. stanbul'da kendi makamında rehin alındıktan sonra şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz,ölmeden bir hafta öncesinde gezi Parkı olaylarında yaşanan gözü biber gazından kör olan Okan Özçelik soruşturması kapsamında 7 polisin'de ifadelerini aldığı belli oldu. Savcı'nın ölümünden sonra ortaya çıkan gerçekler şok etti.Ge

Savcı'nın ölümünden sonra ortaya çıkan gerçekler şok etti.Gezi Parkı protestolarına katılan Okan Özçelik, 1 Haziran 2013'te polisin attığı biber gazı kapsülünün isabet ettiği gözünü kaybetmişti. stanbul'da kendi makamında rehin alındıktan sonra şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz,ölmeden bir hafta öncesinde gezi Parkı olaylarında yaşanan gözü biber gazından kör olan Okan Özçelik soruşturması kapsamında 7 polisin'de ifadelerini aldığı belli oldu. Savcı'nın ölümünden sonra ortaya çıkan gerçekler şok etti.Gezi Parkı protestolarına katılan Okan Özçelik, 1 Haziran 2013'te polisin attığı biber gazı kapsülünün isabet ettiği gözünü kaybetmişti

Gezi Parkı protestolarına katılan Okan Özçelik, 1 Haziran 2013'te polisin attığı biber gazı kapsülünün isabet ettiği gözünü kaybetmişti. Bu soruşturmayı da yürüten ve geçtiğimiz hafta rehin alındığı odada şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın, görüntülere ilişkin bilirkişi raporunun kendisine ulaşmasının ardından, 17 Mart'ta bir komiser yardımcısı ve beş polisin, 24 Mart'ta bir komiser yardımcısının şüpheli sıfatıyla ifadesini aldığı ortaya çıktı.

 

RASTGELE ATEŞ EDİLMİŞ

 

Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre; Çevik Kuvvet Şubesi'nde Komiser Yardımcısı olarak görev yapan S.S., 24 Mart'ta alınan ifadesinde, o gün geri çekildikleri sırada atılan taşla bir polisin yaralandığını, baygınlık geçiren polisi öbek içerisine alarak döndüklerini belirtti. S.S., şöyle devam etti:

 

"Yanında ZET silahı bulunan memur da yaralıyı taşıyordu. Taşlar üzerimize gelmeye başlayınca, kim olduğunu bilmiyorum ancak bir arkadaşımız, 'Ölüyoruz, sen niye ateş etmiyorsun' diye gazcı arkadaşa çıkıştı. Taş saldırısı artmaya devam edince gaz arkadaş tüfeğini omzundan indirdi. Ve o anda doldurdu, rastgele ateş etti. Ben gazcı personeli ve orada bulunan diğer arkadaşları tanımıyorum."

 

S.S., görüntülerde, ateş edilen yeri gösterdiği anlaşılan turuncu yelekli kişinin polis olmadığını ileri sürerek, "Bizim turuncu yelek giyen bir personelimiz bulunmamaktadır. Sadece sağlık personeli turuncu yelek kullanır. O kişi muhtemelen inşaat veya belediye görevlisi olabilir. Zira görüntüsünden de anlaşılacağı üzere yaşı bizim ortalamamızdan fazladır" dedi.