Şırnak İdil'de iki aile makineli tüfeklerle çatıştı 2 kişi öldü 10 kişi yaralandı!

Şırnak İdil'de iki aile makineli tüfeklerle çatıştı 2 kişi öldü 10 kişi yaralandı!
İdil'de makineli tüfeklerle çatıştılar..Şırnakİdil'de iki aile makineli tüfeklerle çatıştı 2 kişi öldü 10 kişi yaralandı!!Şırnak'da bu kez aileler otomatik silahlarla çatıştı.Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Yağmurca köyünde iki aile arasında çıkan çatışmada, ilk belirlemelere 2 kişi öldü, 10 kişi ise yaralandı.

 Şırnak'ta iki aile otomatik silahlarla çatıştı 2 kişi öldü!Şırnak'da bu kez aileler otomatik silahlarla çatıştı.Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Yağmurca köyünde iki aile arasında çıkan çatışmada, ilk belirlemelere 2 kişi öldü, 10 kişi ise yaralandı.

Ajanskonya.net'in İHA'dan edindiği habere göre, olay, İdil ilçesine bağlı Yağmurca köyünde meydana geldi. İddialara göre, aralarında arazi anlaşmazlığı nedeni ile husumet bulunan Yağan ve Çalış aileleri, henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı tartıştı. Tartışma kısa süre sonra silahlı çatışmaya döndü. Aile bireylerin silah ve otomatik tüfeklerle birbirine saldırması sonucu, ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü, 10 kişi yaralandı. Yaralılar, çağrılan ambulanslarla çevredeki hastanelere sevk edildi.


Olayın ardından köye giriş çıkışlar jandarma tarafından durduruldu. Güvenlik görevlileri, köyü ablukaya alırken, olayla ilgili geniş çapta soruşturma başlatıldı.