Şok PKK Gelişmesi Şok Anlar Yaşanıldı!

Şok PKK Gelişmesi Şok Anlar Yaşanıldı!
Ağrı'da örgüt adına sözde mahkeme kurup vatandaşlarıyargılayan 5 PKK üyesi gözaltına alındı. Bölücü terör örgütü PKK'nın Ağrı'da sözde mahkeme kurup vatandaşları yargıladığı, uyuşmazlıkları gidermek için baskı ve tehdit ettiği iddiaları üzerine başlatılansoruşturma kapsamında 5 kişi gözaltına alındı. ü PKK'nın Ağrı'da sözde mahkeme kurup vatandaşlarıyargıladığı, uyuşmazlıkları gidermek için baskı ve tehdit ettiği iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 5 kişi gözaltına alındı. Bölücü terör örgütü

Ağrı'da örgüt adına sözde mahkeme kurup vatandaşları yargılayan 5 PKK üyesi gözaltına alındı. Bölücü terör örgütü PKK'nın Ağrı'da sözde mahkeme kurup vatandaşları yargıladığı, uyuşmazlıkları gidermek için baskı ve tehdit ettiği iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 5 kişi gözaltına alındı. ü PKK'nın Ağrı'da sözde mahkeme kurup vatandaşları yargıladığı, uyuşmazlıkları gidermek için baskı ve tehdit ettiği iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 5 kişi gözaltına alındı. Bölücü terör örgütü PKK'nın Ağrı'da sözde mahkeme kurup vatandaşları yargıladığı, uyuşmazlıkları gidermek için baskı ve tehdit ettiği iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 5 kişi gözaltına alındı.

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti devletinin yargı makamlarınca çözümlenmesi gereken çeşitli hukuki uyuşmazlıklara ilişkin bir kısım vatandaşların, PKK terör örgütü tarafından oluşturulan sözde adalet komisyonlarınca çağırıldığı, bu çağrıya uymayanların baskı ve tehdide uğradıklarına ilişkin duyum ve ihbar üzerine geçen 15 Eylül günü adli soruşturma işlemine başlanıldığı anımsatıldı. Cumhuriyet Başsavcılığının konuya ilişkin açıklamasında şöyle denildi:

 

"Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen teknik ve fiziki takip ile ifadelerine başvurulan tanıkların beyanları neticesinde, anayasamız ile Türkiye Cumhuriyeti devleti yargı makamlarına verilen yetkiyi tanımayarak yargılama yapan, keşif faaliyeti icra eden, uyuşmazlıklar hakkında karar vererek bu kararların uygulanmasını sağlamaya yönelik terör örgütünün korkutucu gücünü kullanan ve bu suretle alternatif bir yargı teşkilatı tesis etmeye çalışan oluşumun varlığına dair yeterli şüphe ve delillerin elde edilmesi nedeniyle ve maddi gerçeğin ortaya çıkarılması amacıyla 2 Nisan 2015 günü eş zamanlı operasyon ile arama faaliyeti icra edilmiştir. Bu kapsamda 5 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, 1 şüphelinin yakalanma çalışmalarına devam edilmektedir. Bunun yanı sıra 1 şüpheli hakkında ise sağlık durumu göz önüne alınarak gözaltı uygulaması yapılmamış ve ifadesine başvurulmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımıza davet edilmiştir. Adli soruşturma devam etmekte olup gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir. Kamuoyunun bilgisine saygı le sunulur."