Şoke eden bomba gelişme! 16 yaşındaki liseli genç kız ...

Şoke eden bomba gelişme! 16 yaşındaki liseli genç kız   ...
18 yıldır Karaziyaret Mahallesi'nde oturan iki çocuk sahibi Ramazan ve Hacer Kekil çifti, bir ay önce okul çıkışı kaçırıldığını iddia ettikleri kızlarından haber alamıyor. Kahramanmaraş'ta okula gitmek için 27 Şubat'ta ayrıldığı evine bir daha dönmeyen 16 yaşındaki Rabia Kekil'den haber alınamıyor. Anne Hacer Kekil, "Öldü mü, kaldı mı, satıldı mı? Hiçbir fikrimiz yok" dedi. Kahramanmaraş Öğretmen lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Rabia bir aydır kayıp. Kızlarından haber alamayan gözü yaşlı aile, kızlarının sonu

18 yıldır Karaziyaret Mahallesi'nde oturan iki çocuk sahibi Ramazan ve Hacer Kekil çifti, bir ay önce okul çıkışı kaçırıldığını iddia ettikleri kızlarından haber alamıyor. Kahramanmaraş'ta okula gitmek için 27 Şubat'ta ayrıldığı evine bir daha dönmeyen 16 yaşındaki Rabia Kekil'den haber alınamıyor. Anne Hacer Kekil, "Öldü mü, kaldı mı, satıldı mı? Hiçbir fikrimiz yok" dedi. Kahramanmaraş Öğretmen lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Rabia bir aydır kayıp. Kızlarından haber alamayan gözü yaşlı aile, kızlarının sonunun Özgecan Aslan'a benzemesinden korkuyor. yetkililerden yardım bekleyen gözü yaşlı dertli aile çalmadık kapı bırakmadı.

Kahramanmaraş Öğretmen Lisesi 3. sınıf öğrencisi olan 16 yaşındaki kızları Rabia’nın hayatından endişe ettiklerini belirten anne Hacer Kekil, “Kızım 27 Şubat'ta okula diye çıktı tekrar eve dönmedi. Biz hayatından endişe ediyoruz. O günden beri ne telefon, ne ses, ne mesaj hiçbir şeyle karşılaşmadık. Sesini duyamıyoruz. Kızımız öldü mü, kaldı mı, alındı mı, satıldı mı hiçbir fikrimiz yok” dedi.

Her başvurdukları yerde rahat olmalarının istendiğini söyleyen Kekil, “Nasıl rahat olalım. Bizim yerimize kendinizi bırakın bir, nasıl rahat edeceksiniz görelim anne baba olarak. Çocuğumuzun canından endişe ediyoruz. Benim kızımı alıkoyanlar kızımın gönlüyle gittiğini söylüyorlarsa telefonunu açsınlar. Telefon ettiğimde kızıma ulaşmak istiyorum. ‘Canım sağ’ desin ki bende rahatlayım. Polise başvurdum bana bekleyin deniliyor. Kaç gün daha bekleyeceğim çocuğumun sesini duymak için. Belki herkes vicdanen işini yapıyordur. Ama birde kendilerinin çocuğu böyle olsa ben rahat et desem ne kadar rahat edebilirler. Özgecan’ın başına gelenlerin benim kızımın başına gelmeyeceği gibi bir şey yok. Biz bunu görevlilere söylediğimizde, ‘şimdiye kadar bir şey olsa çıkardı merak etmeyin’ diye bize cevap geliyor. Tabi elin evladı ele ucuz, ben bir şey diyemeyeceğim” diye konuştu. Bir aydır kaçırılan kızının boş yatağına bakarak teselli arayan anne, ailecek bu duruma dayanacak güçlerinin kalmadığını söyledi.