TEİAŞ'ta Şoke Eden Bomba İstifa Gündemde Çok Konuşulacak!

TEİAŞ'ta Şoke Eden Bomba İstifa Gündemde Çok Konuşulacak!
Elektrik kesintileri nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıklayan TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Türkiye çapında yaşanan elektrik kesintisi tüm yaşamı etkilemişti. Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ)'den kaynaklandığı belirtilen bir arıza nedeniyle kesintinin olduğu belirtilmiş ancak kesin bir açıklama yapılmamıştı. Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız geçen hafta salı günü yaşanan elektrik kesintisine ilişkin konuştu. Geçtiğimiz günlerde ülke g

Elektrik kesintileri nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıklayan TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Türkiye çapında yaşanan elektrik kesintisi tüm yaşamı etkilemişti. Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ)'den kaynaklandığı belirtilen bir arıza nedeniyle kesintinin olduğu belirtilmiş ancak kesin bir açıklama yapılmamıştı. Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız geçen hafta salı günü yaşanan elektrik kesintisine ilişkin konuştu. Geçtiğimiz günlerde ülke genelinde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle TEİAŞ Genel Müdürü olan Kemal Yıldır'ın görevinden istifa ettiği Bakan Taner Yıldız tarafındn duyurulmuştu.
Geçtiğimiz günlerde Türkiye çapında yaşanan elektrik kesintisi tüm yaşamı etkilemişti. Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ)'den kaynaklandığı belirtilen bir arıza nedeniyle kesintinin olduğu belirtilmiş ancak kesin bir açıklama yapılmamıştı. Bugün konuyla ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır 2010'dan beri devam ettiği görevinden bu kesinti nedeniyle istifa etti.

Yıldır'ın istifası Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından kamuoyuna duyuruldu. Ayrıca Taner Yıldız seçim için gerekli önlemlerin alındığını da açıklamasına ekledi. Başlatılan soruşturmanın henüz tamamlanmadığı ancak Kemal Yıldır'ın kendini sorumlu hissettiği için istifasını sunduğu belirtildi. Bunun dışında soruşturma kapsamında TEİAŞ'taki bazı görevlilerin açığa alındığı biliniyor.