THY Uçağında Yine Dehşet Dolu Dakikalar Yaşandı Flaş Gelişmeler!

THY Uçağında Yine Dehşet Dolu Dakikalar Yaşandı Flaş Gelişmeler!
THY uçağında dehşet anları yolcuların paniğe kapılmasına neden oldu. İstanbul'dan İzmir'e giden yolcu uçağı aniden kuş sürüsü içine dalınca pilot geri dönmek zorunda kaldı. Uçak kuş sürüsüne çarpınca motorlarda arıza yaşandı. Türk Hava Yolları'na ait olan Hattuşaş adlı uçak 16:30'da İstanbul'dan İzmir'e hareket etmek için havalandı. Uçak yaklaşık 40 dakika sonra içinde 250 yolcusu ile yeniden havaalanına dönmek zorunda kaldı. Havada panik o uçak. THY İstanbul-İzmir uçağı bugün korkulanı yaşadı ve bir kuş sü

THY uçağında dehşet anları yolcuların paniğe kapılmasına neden oldu. İstanbul'dan İzmir'e giden yolcu uçağı aniden kuş sürüsü içine dalınca pilot geri dönmek zorunda kaldı. Uçak kuş sürüsüne çarpınca motorlarda arıza yaşandı. Türk Hava Yolları'na ait olan Hattuşaş adlı uçak 16:30'da İstanbul'dan İzmir'e hareket etmek için havalandı. Uçak yaklaşık 40 dakika sonra içinde 250 yolcusu ile yeniden havaalanına dönmek zorunda kaldı. Havada panik o uçak. THY İstanbul-İzmir uçağı bugün korkulanı yaşadı ve bir kuş sürüsüne çarptı. Çarpma sonrası geri dönmek zorunda kaldı.  THY İstanbul-İzmir uçağı kuşlara çarptı.

THY'nin TK-2326 sefer sayılı "Hattuşaş" adlı A-330 tipi yolcu uçağı, saat 16.30'da İstanbul'dan İzmir'e hareket etmek üzere Atatürk Havalimanı'ndan havalandı.

ATATÜRK HAVALİMANI'NA GERİ DÖNDÜ

 

İçinde 250 yolcusu bulunan uçak, kalkıştan kısa sonra büyük bir kuş sürüsünün içine girdi. Uçağa çok sayıda kuşun çarpması üzerine, kaptan pilot kuleye bilgi vererek geri döneceğini iletti. TC-JNS tescilli uçak, saat 17.10'da Atatürk Havalimanı'na indi.

YOLCULAR BAŞKA BİR UÇAKLA İZMİR'E GİTTİ

 

THY'nin teknik hangarına çekilen uçakta yapılan incelemede, uçağın sağ motorunda büyük hasar oluştuğu tespit edildi. İzmir uçağının 250 yolcusu ise saat 18.15'te Airbus-330 tipi başka bir uçakla İzmir'e gönderildi.