Twitter'da AA'yı Bombalayanların Feriştahı Kaydı!

Twitter'da AA'yı Bombalayanların Feriştahı Kaydı!
Anadolu Ajansı'nı eleştirdikleri için 58 kişiye soruşturma açıldı. witter'da Anadolu Ajansı'na eleştirdikleri gerekçesiyle Fazıl Say, Can Dündar ve Erdal Beşikçioğlu'nun da aralarında olduğu 58 kişi hakkında 'hakaret, iftira ve tehditin yanı sıra halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçlamalarıyla soruşturma başlatıldığı öne sürüldü! Twitter'da AA'yı eleştiren mesaj atan 58 kişi hakkında 'hakaret, isnat , tehdit' ve 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' gerekçeleriyle tahkikat başlatıldı. Son seçimlerde yaptığı yorum

Son seçimlerde yaptığı yorumlar nedeniyle hakkında tweet atanlara kötü haber geldi.Twitter'da Anadolu Ajansı'nı eleştiren mesajlar atan 58 kişi için soruşturma başlatıldı. Fazıl Say, Can Dündar, Melis Alphan, Umut Oran gibi isimlerinde içinde bulunduğu Anadolu Ajansı'na sosyal medya üzerinden hakaret eden kişiler hakkında soruşturma başlatıldı. Anadolu Ajansı tarafından 58 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 58 kişi hakkında “hakaret, iftira ve tehdidin yanı sıra halkın din ve düşmanlığa tahrik “ suçlarından işlem başlatıldı. Twitter'da Anadolu Ajansı'nı eleştirdikleri gerekçesiyle 58 kişi hakkında soruşturma yürütülüyor. Soruşturmaya en ağır tepki köşe yazarı Melis Alphan'dan geldi. Cumhuriyet gazetesinden Ahmet Şık’ın haberine göre, hakkında soruşturma açılan 58 isim arasında Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve muhabiri Ahmet Şık, Hürriyet Gazetesi yazarı Melis Alphan, Milliyet Gazetesi muhabiri Burcu Karakaş, Zaman gazetesi Washington Temsilcisi Ali Arslan, Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu ve Metin Uca; CHP milletvekilleri Umut Oran ve Müslim Sarı ile Fazıl Say, Erdal Beşikçioğlu ve Atilla Taş da var.

KÜFÜR YOK

Ancak bu isimlerin Anadolu Ajansı’na yönelik küfür ya da hakaret içeren hiçbir paylaşımı bulunmuyor. Soruşturma dosyasına giren ‘tweet‘lerden bazıları şöyle: Fazıl Say: Anadolu Ajansı büyükşehirlerde önce kırsal kesimi vererek asıl sonuçları manipüle etmeye kalkışmıştır.

Ahmet Şık: AKP-Cemaat savaşının seçim cephesindeki askerleri Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı (Cemaat) oldu. Abonelik iptali için yeterli veri.

Melis Alphan: Ya bu yüz karası Anadolu Ajansı nasıl bu kadar fark koyuyor? Hayallerindeki sonuçları mı yazıyorlar?

Umut Oran: CHP’nin vefakâr partilileri Anadolu Ajansı’nın haberlerine itibar etmeyin.

Diğer yandan haklarında suç duyurusu yapılan isimlerin 'uzlaşma' taleplerinin kabul edilmeyeceği belirtilerek şüphelilerin iddialara konu mesajlarının kaldırılması ya da hesaplarının kapatılmasına karar verilmesi talep edildi.