Van'da bankadaki rehine krizi devam ediyor! banka soyguncusu helikopter ve 500 bin TL talep etti!

Van'da bankadaki rehine krizi devam ediyor! banka soyguncusu helikopter ve 500 bin TL talep etti!
Van'da bankadaki rehine krizi devam ediyo! banka soyguncusu helikopter ve para talep etti!Van'daki banka soyguncusu helikopter ve para talep etti!Rehine krizi devam ediyor..Van'da Ziraat Bankası Tuşba Şubesi'ni soymaya kalkışan kişi polisten helikopter ve para talep ettiği belirtiliyor.

 Van'daki banka soyguncusu helikopter ve para talep etti!Van'da Ziraat Bankası Tuşba Şubesi'ni soymaya kalkışan kişi polisten helikopter ve para talep ettiği belirtiliyor.


Ajanskonya.net'in İHA'dan edindiği habere göre,akşam saatlerinde Van-Erciş karayolu üzerindeki Van Ticaret Borsası binasının altında bulunan bir bankanın şubesinde meydana geldi. İddiaya göre, silahlı 2 kişi şubeye girerek soygun yapmak istedi ve ancak kaçamayacaklarını anlayınca banka içindekileri rehin aldı. Bunun üzerine bölgeye çok sayına özel hareket polisi sevk edilirken, karayolu ise ulaşıma kapatıldı.
VAN VALİSİ: “TAHMİNİMİZE GÖRE BANKADA 7 KİŞİ VAR”
Van Valisi İbrahim Taşyapan, bir kişinin pompalı tüfekle bankadaki tahminen 7 kişiyi rehin aldığını söyledi.
İHA muhabirine telefonla açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Taşyapan, “Şahıs bir kişi. Pompalı tüfekle içeri girmiş. Tahminimize göre 7 rehin var. İkna etmeye çalışıyoruz. Bir vatandaşı serbest bıraktı. Kimsenin canına bir şey gelmemesi için çalışıyoruz. Şahıs hasta çocuğundan bahsetmiş, paradan bahsetmiş. Para almak maksatlı girmiş” dedi. 
POMPALI SALDIRGAN 2 BAYANI SERBEST BIRAKIRKEN, 500 BİN TL VE HELİKOPTER İSTEDİ
Van’da pompalı tüfekle girdiği banka şubesinde rehin aldığı kişilerden 2’sini serbest bırakan şahsın, 500 bin TL ve helikopter istediği öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Van-Erciş karayolu üzerindeki bir bankanın şubesine pompalı tüfekle giren kimliği belirsiz şahıs, içeridekileri rehin aldı. Yaklaşık 4 saat süren ikna çalışmaları sonuç vermezken, şahsın yemek istediği öğrenildi. Yemek gönderildikten sonra bankadaki 2 bayanı serbest bırakan şahıs, 500 bin TL ile helikopter istediği belirtildi. Polis ekipleri titizlikle çalışmalarını sürdürürken, istenilen paranın da araçla bölgeye getirildiği bildirildi.