Vücuduna Sarılı Kuşaktan Öyle Bir Şey Çıktı Ki Adeta Şok Etkisi Yarattı!

Vücuduna Sarılı Kuşaktan Öyle Bir Şey Çıktı Ki Adeta Şok Etkisi Yarattı!
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Gümrük Muhafaza ekipleri Türkiye'ye giriş yapmak üzeregelen Bulgar plakalı bir vasıtayı risk kriterleri kapsamında değerlendirerek, X-Ray taramasına sevketti. Kapıkule Gümrük Sahası'ndan giriş yapmak isteyen bir yolcunun üzerinde bin 510 adet mermi ele geçirildi. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yazılı açıklamayaptı. Açıklamaya göre, gümrük muhafaza ekipleri, Türkiye'ye giriş için gümrük sahasına gelen Bulgar plakalı bir aracı durdurdu vesürücünün üzerinden y

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Gümrük Muhafaza ekipleri Türkiye'ye giriş yapmak üzere gelen Bulgar plakalı bir vasıtayı risk kriterleri kapsamında değerlendirerek, X-Ray taramasına sevk etti. Kapıkule Gümrük Sahası'ndan giriş yapmak isteyen bir yolcunun üzerinde bin 510 adet mermi ele geçirildi. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı. Açıklamaya göre, gümrük muhafaza ekipleri, Türkiye'ye giriş için gümrük sahasına gelen Bulgar plakalı bir aracı durdurdu ve sürücünün üzerinden yüzlerce mermi çıktı. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapan Bulgar plakalı araç X-Ray taramasından geçirildi.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya  göre, gümrük muhafaza ekipleri, Türkiye'ye giriş için gümrük sahasına gelen  Bulgar plakalı bir aracı risk kriterleri kapsamında x-ray taramasına sevk etti.

 

 Türk uyruklu M.H.K'nin kullandığı araçta tarama sonucunda şüpheli bir  bulguya rastlanmadı. Ekipler, şüphelendikleri sürücünün de üzerini aradı. Zanlının üzerine  sarılı şekilde bin 260 kalaşnikof mermisi, çantasında ise 250 tabanca mermisi  bulundu. Ele geçirilen mermilerin toplam değerinin yaklaşık 18 bin TL olduğu belirlendi.

 

Zanlının, yurtiçinde ve yurtdışında irtibatlı olduğu kişilerle örgüt  bağlantısı olup olmadığının tespiti için soruşturma başlatıldı.

 

Gözaltına alınan M.H.K, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede  tutuklandı